Neverjetni Tadej Pogačar slavi novo zmago

Kolesarstvo 20. Mar 20249:07 > 16:28 0 komentarjev
Tadej Pogačar

Tadej Pogačar je zmagovalec tretje etape dirke po Kataloniji. Podobno kot včeraj je bila tudi današnja etapa pisana na kožo slovenskemu asu, ki je tokrat napadel dobrih sedem kilometrov pred ciljem in se odpeljal vsem konkurentom.

Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je na dirki po Kataloniji znova potrdil svojo premoč in v tretji etapi ponovno zmagal, saj je na etapi, s ciljem na Port Aine, osvojil drugo etapno zmago v dveh dneh.

Slovenski zvezdnik je na prvih 11 km vzpona čakal v glavnini, saj je ekipa Soudal-QuickStep narekovala tempo, nato pa se je 7,5 kilometra pred ciljem pridružil pospeševanju Mikela Lande in kmalu zatem nadaljeval sam.

Pogačar si je hitro ustvaril neulovljivo prednost, medtem sta ga Landa in Sepp Kuss (Visma-Lease A Bike) zasledovala pred večjo skupino. Pet kilometrov pred ciljem je imel slovenski as 25 sekund prednosti, medtem ko je naslednja skupina zaostajala 45 sekund, in od takrat je ostalo le še vprašanje, kako velika bo njegova prednost na cilju.

Ko je Pogačar prišel v cilj, je imel 48 sekund prednosti pred Lando, ki se je štiri kilometre pred ciljem odpeljal sam in osvojil drugo mesto na etapi. Medtem je Antonio Tiberi (Bahrain Victorious) dopolnil stopničke z zaostankom minute in treh sekund.

Podobno je bilo tudi v torek, ko je 25-letnik v zahtevnih razmerah napadel približno šest kilometrov pred ciljem.

V četrtek bo na sporedu etapa, ki ima le en kategoriziran vzpon. Glavno vlogo bodo verjetno imeli ubežniki ali pa se obeta skupinski sprint za etapno zmago.