Tadej Pogačar je na odlični poti, da še tretjič v karieri osvoji dirko po Franciji in postane prvi kolesar po Marcu Pantaniju leta 1998, ki je v istem letu združil dvojček Giro-Tour. Toda 25-letnemu Slovencu tudi po zaključku Toura ne bo zmanjkalo visokih ciljev.
Slovenski šampion je v zadnji teden Toura de France vstopil s tremi minutami in devetimi sekundami naskoka pred Jonasom Vingegaardom, s čimer je na odlični poti do tretje zmage na francoski pentlji in do dosežka, ki je pred njim uspel le sedmim kolesarjem – v istem letu zmagati tako na Giru kot na Touru.
Toda Tadeja Pogačarja tudi po zaključku Toura – v nedeljo, 21. julija – čaka pester tekmovalni program. Prvi kolesar sveta je trenutno na seznamu slovenske reprezentance za nastop na olimpijskih igrah, kjer bo cestna dirka na sporedu 3. avgusta. Da bo nastopil tudi na svetovnem prvenstvu v Švici, kjer bo zahtevna hribovita trasa cestne dirke na sporedu 29. septembra, pa je tako jasno že zelo dolga. Mavrična majica je namreč eden od velikih kariernih ciljev 25-letnika.
Čeprav ves čas izključuje možnost nastopa na Vuelti – na ponedeljkovi novinarski konferenci je dejal, da je 99-odstotno prepričan, da ga v Španijo ne bo – pa strokovnjaki ne izključujejo možnosti presenečenja. Če bo osvojil dvojček Giro-Tour, zakaj ne bi v repertoar dodal še Vuelte, se sprašujejo …
Kot je v pogovoru v podkastu Vive le Velo dejal Jan Bakelants, ne verjame, da bi Pogačar skušal osvojiti še dirko po Španiji. “Ne vidim možnosti, da bi se letos to zgodilo. Precej večja pa je, da po Giru in Touru osvoji še zlato kolajno na svetovnem prvenstvu in se pridruži Stephenu Rocheju.” Irec je trojno krono kolesarstva osvojil leta 1987, leta 1974 je to kot prvemu uspelo legendarnemu Eddyju Merckxu.
Kaj pa olimpijske igre? “Bolj kot zlato v Parizu ga verjetno mika Vuelta. Zmagati vse tri grandtoure v isti sezoni ni uspelo še nikomur. Čeprav gre ‘samo’ za dirko po Španiji, pa je to tretja dirka od treh. Edina, ki mu manjka. Na drugi strani pa še štiri ali pet olimpijskih iger nazaj kolajne v kolesarstvu niso imele takšnega pomena, kot ga imajo danes,” je še dodal Bakelants.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje