Tadej Pogačar na izjemen način poravnal lanske račune

Kolesarstvo 21. Apr 202416:20 > 16:35 0 komentarjev
Tadej Pogačar

Tadej Pogačar je zmagovalec dirke Liege-Bastogne-Liege! Belgijski spomenik je dobil že drugič v karieri, ob enem pa poravnal račune z lanske izvedbe, ko je padel in predčasno dirko predčasno zaključil.

Tadej Pogačar je dobil že šesti spomenik v svoji karieri, drugič dirko Liege-Bastogne-Liege. Najboljši je bil že leta 2021, ko je v ciljnem sprintu ugnal Francoza Juliana Alaphilippa in Davida Gauduja.

Tokrat je bil odločilen napad na vzponu na La Redoute, 35 kilometrov pred ciljem. Pogačar je pospešil in se odpeljal konkurenci. Sprva mu je poskušal slediti le Ekvadorec Richard Carapaz, kmalu pa je tudi njemu zmanjkalo moči.

Slovenski kolesarski šampion je na koncu za več kot minuto in pol ugnal vso konkurenco. Drugo mesto je zasedel Francoz Romain Bardet (DSM), tretje pa svetovni prvak Nizozemec Mathieu van der Poel (Alpecin Deceuninck).