Milimetri odločili v prid Francoza za drugo zaporedno zmago

Kolesarstvo 12. Maj 202218:08 > 19:28 0 komentarjev

Šesta etapa Dirke po Italiji je bila nova priložnost, da najboljši sprinterji pokažejo svojo hitrost. Po včerajšnji je tudi današnjo dobil Francoz Arnaud Demare (Groupama FDJ).

Arnaud Demare je z zmago postal najuspešnejši francoski kolesar na Dirki po Italiji, kar se tiče etapnih zmag. Osvojil je že svojo sedmo in se izenačil z Bernardom Hinaultom pri tej številki.

Etapa od Palmija do Scalee je bila dolga 192 kilometrov, kolesarji pa so se je lotili precej počasi. V cilj so na koncu prišli več kot pol ure za predvidenim časom. Edini pravi klanec je bil na trasi že po 20 kilometrih, točk za najboljše hribolazce pa je bilo na voljo le 6 (3 za prvega čez gorski cilj, 2 za drugega, 1 za tretjega). Tri točke je osvojil Italijan Diego Rosa, dve Nemec Lennard Kämna, ki je tudi vodilni v seštevku hribolazcev, eno pa Belgijec Thomas De Gendt.

Diego Rosa je bil tudi v nadaljevanju etape v ospredju kot edini ubežnik. A glavnini večjih preglavic ni povzročal, 28 kilometrov pred ciljem je bil namreč ujet.

Nato je sledilo nekaj nervoznih kilometrov do ciljne ravnine v Scalei. Ekipe so počasi sestavljale sprinterske vlake, na koncu pa je bil najhitrejši Arnaud Demare, ki je na ciljni črti za nekaj milimetrov ugnal Avstralca Caleba Ewana (Lotto Soudal). Tretji je končal Britanec Mark Cavendish (Quick-Step), novo vrhunsko uvrstitev pa je s četrtim mestom dosegel Eritrejec Biniam Girmay (Intermarche).

Demare je še povečal prednost v seštevku za vijolično majico. Pred Eritrejcem ima 21 točk prednosti, tretji je Kolumbijec Fernando Gaviria (UAE Team Emirates).

V skupnem seštevku do sprememb ni prišlo. V rožnati majici bo tudi jutri Španec Juan Pedro Lopez (Trek – Segafredo) s prednostjo 38 sekund pred Nemcem Lennardom Kämno (Bora – Hansgrohe).

Edini Slovenec na dirki Domen Novak (Bahrain – Victorious) je v cilj prikolesaril na 153. mestu z zaostankom 21 sekund. V skupnem seštevku je 113.