Predčasen konec dirke po ZAE za Yatesa

Kolesarstvo 21. Feb 202414:40 0 komentarjev
Simon Yates

Avstralski kolesar Ben O'Connor je zmagal v tretji etapi dirke svetovne serije po Združenih arabskih emiratih in prvi prišel na vrh Džebel Džajsa. Etapo je zaznamoval odstop Britanca Adama Yatesa po padcu. Edini slovenski kolesar Luka Mezgec (Jayco-AlUla) je bil 83.

Drugi je bil s petsekundnim zaostankom na koncu 176 km dolge etape še en Avstralec Jay Vine (UAE Team Emirates), ki je prevzel majico vodilnega na račun moštvenega kolega, Američana Brandona McNultyja. Ta je zaostal na zadnjih vzponih.

McNulty je zdaj tretji v skupni razvrstitvi, 13 sekund za Vinom, medtem ko je O’Connor na drugem mestu skupno z zaostankom 11 sekund.

Edini slovenski kolesar Mezgec bil tokrat 83. s 16:15 minute zaostanka za zmagovalcem, v skupnem seštevku pa je 35-letni Kranjčan zdaj nazadoval na 82. mesto (+17:22).

Yates je že bil prisiljen zapustiti dirko, potem ko je približno 40 kilometrov pred ciljem padel.

Četrtkova četrta etapa, dolga 175 km, bo potekala v Dubaju.