Romandija pripadla Pogačarjevemu ekipnemu sotekmovalcu

Kolesarstvo 30. Apr 202316:29 0 komentarjev
Adam Yates
Adam Yates. Foto: profimedia

Adam Yates (UAE Team Emirates) je zmagovalec večetapne dirke po Romandiji. Na koncu je bil za 19 sekund boljši od Američana Mattea Jorgensona (Movistar).

Peta etapa je sicer pripadla nekdanjemu kolesarju UAE-ja Kolumbijcu Fernandu Gavirii, ki je bil najhitrejši v zaključnem sprintu. Drugo mesto je zasedel Nemec Nikias Arndt (Bahrain – Victorious), tretje pa Britanec Ethan Hayter (Ineos), ki je osvojil majico za najboljšega po točkah.

Edini Slovenec na švicarski dirki Domen Novak (UAE Team Emirates) je današnjo etapo končal na 90. mestuz zaostankom 1:16.

Mladi Američan Matteo Jorgenson je presenetil s skupno drugim mestom v Romandiji. Na odru za zmagovalcu se je njemu in najboljšemu Adamu Yatesu pridružil še Italijan Damiano Caruso (Bahrain – Victorious), ki je za zmagovalcem zaostal za 27 sekund.

Domen Novak je v generalni razvrstitvi zasedel 82. mesto z zaostankom več kot 42 minut.

Majico za najboljšega kolesarja na gorskih ciljih je osvojil Francoz Julien Bernard (Trek – Segafredo), Američan Jorgenson pa je postal najboljši mladi kolesar preizkušnje. V ekipnem seštevku se veseli moštvo iz Združenih arabskih emiratov.