Van Moeru uvod po Dofineji

Kolesarstvo 30. Maj 202118:49 0 komentarjev
Brent Van Moer. Foto: guliverimage

Belgijec Brent Van Moer (Lotto Soudal) je dobil prvo etapo na Dirki po Dofineji. Z izjemno samostojno akcijo je v cilj pripeljal 25 sekund pred glavnino in oblekel celo vse štiri majice.

Brent Van Moer sedaj vodi v skupnem seštevku in v seštevku za mlade kolesarje (star je namreč 23 let), prav tako pa tudi po točkah ter na gorskih ciljih.

Etapa je bila dolga skoraj 182 kilometrov. Pričakovali smo lahko zaključni šprint glavnine. Ta se je sicer tudi zgodil, a potegovali so se le za drugo mesto na etapi. Van Moer je namreč v cilj prišel 25 sekund pred Italijanom Sonnyjem Colbrellijem, ki je bil najhitrejši izmed glavnine. Etapo je na tretjem mestu končal Francoz Clement Venturini.

Dirka po Dofineji sicer velja za glavno pripravo na Dirko po Franciji. Tudi letos so se je udeležila številna velika imena kolesarstva. Med drugim nastopajo Geraint Thomas, Nairo Quintana, Miguel Angel Lopez in Tao Geoghegan Hart.

Jutri kolesarje čaka 173 kilometrov dolga etapa od Briouda do Sauguesa.