Sijajna slovenska sobota, nedelja pripadla domačinom

Košarka 1. Nov 202120:00 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v 6. krogu lige ABA pri Igoke zmagali s 101:83. Krka je v dvorani Leona Štuklja prepričljivo premagal Studentski centar Andreja Žaklja (87:70). Danes so na vseh treh tekma zmagali domačini. Najbolj napeto je bilo v Splitu, kjer so domači košarkarji Cibono premagali za vsega točko. V Beogradu je domača Crvena zvezda upravičila vlogo favorita in zanesljivo zmagala. Na vrhu lestvice je še vedno Partizan

Ljubljančani so v Aleksandrovac pripotovali z nizom treh zaporednih porazov v ligi ABA, zato je bila zmaga nujna. Varovanci Jurice Golemca so v prvem polčasu v obrambi naredili preveč napak, predvsem pa so tekmecem dopustili preveč drugih priložnosti v napadu – Igokea je imela namreč v prvih 20 minutah kar 11 napadalnih skokov. To je Olimpija v drugem polčasu močno popravila (domači so uspeli v napadu ujeti le še eno odbito žogo) in razlika je hitro narasla. Končalo se je s +18 za zmaje. Razigran je bil predvsem Melvin Ejim, ki je dosegel 22 točk.

Statistika s tekme Igokea – Cedevita Olimpija

V Novem mestu je Krka zanesljivo ugnala Studentski centar, ki ga vodi Slovenec Andrej Žakelj. Zmaga Dolenjcev ni bila ogrožena niti za trenutek, saj so vodili vse od izida 4:4 naprej. Spet je blestel Rok Stipčević, ki je 22 točkam dodal še osem podaj. Za krkaše je to tretja zmaga na šestih tekmah v sezoni, s čimer so se utrdili na sredini lestvice lige ABA.