Krka visoko poražena v Beogradu, boleč poraz zmajev

Košarka 25. Okt 202120:30 > 29. Okt 2021 13:53 3 komentarji
Jurica Golemac, foto: Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer.

Cedevita Olimpija je v 5. krogu lige ABA vpisala še tretji zaporedni poraz. Tokrat so bili boljši košarkarji Budućnosti, ki so v Stožicah slavili s 79:84. V soboto so izgubili tudi košarkarji Krke, ki so na gostovanju v Beogradu doživeli katastrofo, kjer jih je Partizan, ki ostaja edina neporažena ekipa, nadigral s kar 92:45. Že v petek je bil na delu slovenski organizator igre Nejc Barić in s Splitom utrpel še peti zaporedni poraz, s 85:67 je bila boljša Igokea. Barić je vpisal sedem točk. Studentski centar je doma pričakal Cibono, ki je Črno Goro zapustila s porazom 93:87. Glavni junak domačih je bil Kyle Vinales.

Zmaji so se na dvoboj s Črnogorci podali z lepo popotnico, zmago na Kanarskih otokih proti Gran Canarii v EuroCupu. A če sta bila razpoložena Jacob Pullen in Jaka Blažič takrat dovolj, je bilo tokrat drugače.

Dvoboj je bil vseskozi izenačen, Pullen je tokrat prispeval 26 točk, Blažič 16. Še dobro minuto pred koncem je Cedevita Olimpija po košu Pullena povedla za točko, a je domače navijače s trojko ohladil Jerome Seeley. Ljubljančane je pokopal tudi slab met iz igre ter pet izgubljenih žog več od nasprotnika.

Katastrofa Krke

V dvorani Aleksandar Nikolić, kjer se je v soboto zbralo dobrih tri tisoč gledalcev, je Partizan od prve do zadnje minute povečeval prednost proti Kriki. Po prvi četrtini so domači vodili za sedem točk, ob polčasu za 15, po katastrofalni tretji četrtini (21:6) že za 30, še za 17 točk so povišali naskok v zadnjih desetih minutah igre.

Pogled na statistiko razkrije, da je največja razlika nastala pri metu za tri točke, Srbi so zadeli kar polovico od 30 metov, Krkaši le štiri iz 20 poizkusov. Precejšnja razlika je nastala tudi v izgubljenih žogah (14:21), blokadah (9:0) in odstotku meta za dve točki (59% proti 34%).

To je ob dveh zmagah tretji poraz Novomeščanov to sezono. Za četo Željka Obradovića je 12 točk prispeval 20-letni Slovenec Gregor Glas, kar je njegov najboljši izkupiček v dresu slovitega kluba. Na parketu je preživel 23 minut igre in zadel štiri od sedmih metov za tri točke. Dodal je še en skok, tri podaje ter po eno ukradeno žogo in blokado.