Atlanta brez Younga izenačila na 2:2

Košarka 30. Jun 20217:17 > 9:36 0 komentarjev
Trae Young Bogdan Bogdanović
AP Photo/Brynn Anderson

V finalu vzhodnega dela Lige NBA nas čaka dramatični razplet, potem ko je Atlanta dobila četrto tekmo proti Milwaukeeju s 110:88 in izid v zmagah izenačila na 2:2. Peta tekma bo v noči na petek po slovenskem času v Milwaukeeju

Atlanta je na četrti tekmi zaigrala brez prvega organizatorja igre Traeja Younga, a so njegovo odsotnost nadoknadili Lou Williams (21 točk, osem podaj), Bogdan Bogdanović (20 točk, pet podaj) in Kevin Huerter (15 točk, sedem podaj). Hawksi so na odmor odšli s prednostjo 13 točk (51:38), v tretji četrtini pa še stopili na plin in pred zadnjim delom vodili s 25 točkami prednosti.

Poškodba prvega aduta Milwaukeeja

Pri Milwaukeeju je bil tokrat najbolj razpoložen Jrue Holiday z 19 točkami, junak tretje tekme Khris Middleton je dodal 16 točk. Prvi zvezdnik Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo je srečanje sklenil s 14 točkami, osmimi skoki in tremi podajami, vendar parket po padcu v tretji četrtini zapustil predčasno. Težave je predstavljalo levo koleno, ni pa še jasno, kako huda je poškodba.