V Beogradu drama in razplet po Dončićevih željah

Evroliga 19. Maj 202221:41 > 23:11
Real Madrid je preskočil Barcelono in se uvrstil v finale. FOTO: Guliverimages.

Udeleženca finala zaključnega turnirja četverice evrolige v Beogradu sta Anadolu Efes, ki je s trojko z zvokom sirene premagal Olympiacos in Real Madrid, ki je v tesni končnici strl odpor Barcelone.

Anadolu Efes, sicer branilec naslova, je do zmage prišel s trojko prvega strelca evrolige Vasilija Micića v zadnji sekundi tekme.

Koš za zmago Vasilija Micića:

Za Turke, ki so zadeli štirinajst trojk, so največ točk dosegli Shane Larkin (21), Elijah Bryant (16) in Micić (15), v vrstah Olympiakosa pa je bil prvi strelec Shaquielle McKissic z dvanajstimi točkami.

Preobrat Reala, ki je razveselil tudi Dončića

V drugem, večernem polfinalu smo videli el clasico, za finale sta se pomerila španska večna tekmeca Real Madrid in Barcelona. Katalonci so po prvem polčasu visoko vodili, potem pa je Real v tretji četrtini, ki jo je dobil s 26:11, uprizoril preobrat in v tesni končnici prišel do velike zmage, ki je na drugi strani Atlantskega oceana razveselila tudi Luko Dončića.

Slovenski košarkarski zvezdnik, ki se z Dallasom pripravlja na drugo tekmo konferenčnega finala, je z objavo na družabnih omrežjih namreč dal vedeti, da svoje soigralce tudi tokrat spremlja.

Za Real Madrid sta po 18 točk dosegla Guerschon Yabusele in Fabien Causeur, Barceloni pa ni pomagalo niti 26 točk in 12 skokov (indeks 39) najkoristnejšega igralca evrolige Nikole Mirotića.

Finale bo na sporedu v soboto ob 19.00, še pred tem pa se bo odvila tekma za tretje mesto.

Vse tekme si boste lahko v neposrednem prenosu ugledali na Sportklubu.