V zaključku strelski mrk Olimpije in nov poraz

Eurocup 13. Dec 202222:08 > 14. Dec 2022 20:04 0 komentarjev

Niz zmag košarkarjev Olimpije je končan. V neposrednem obračunu dna lestvice skupine B letošnje sezone EuroCupa je v Stožicah Brescia izkoristila strelski mrk zmajev v zaključku srečanja in slavila z 82:80. Pomagalo ni niti 23 točk Eda Murića.

Prva četrtina

Košarkarji Cedevite Olimpije so srečanje dobro odprli, zadevala sta Yogi Ferrell in Amar Alibegović. A po polovici četrtine se je gostom odprlo v napadu, po trojki Američana C.J. Massinburga so po osmih minutah ušli na 13:21. Ker so Italijani nadaljevali v ritmu zadevanja metov z razdalje, se je Olimpiji že v prvem delu obetala katastrofa, a ji je malce skozi okno pogledala tudi sreča. Najprej so sodniki Brescii zaradi prestopa v avt razveljavili zadeto trojko, nato pa je na drugi strani za tri točke s težkega položaja zadel Ferrell in semafor je kazal “znosnih” 20:29.

Druga četrtina

Drugi del se je začel povsem v nasprotju z željami zmajev – z nešportno osebno napako Ferrella. Zeleno-beli z raztrgano igro v napadu nikakor niso uspeli parirati razpoloženim gostom, ki so po štirinajstih minutah vodili z 37:25. Zaostanek je predramil Olimpijo, razigrala sta se Zoran Dragić in Edo Murić, zeleno-beli pa so se tri minute in pol pred koncem drugega dela približali na štiri točke zaostanka (36:40). Ljubljanski stroj je začel mleti in dve minuti pred koncem so s košem Alibegovića domači prešli v vodstvo (43:42). Na tej točki se je košarkarjem povsem ustavilo v napadu.

Tretja četrtina

V tretji četrtini je bil rezultat vseskozi izenačen, nobena izmed ekip nasprotniku ni ušla na več kot štiri točke prednosti. Razlog je bila predvsem neučinkovitost v napadu. So pa zmaji na zadnji odmor vseeno odšli bolj zadovoljni, po trojki znova zelo razpoloženega Yogija Ferrella, je bil rezultat 62:60.

Četrta četrtina

Zdelo se je, da bodo zmaji v sklepnem delu tekme vendarle tekmo odločili v svojo korist, tri minute pred koncem so nasprotniku ušli na 79:72, blestel je predvsem Edo Murić. A nato se je ogenj v Ljubljančanih znova popolnoma ugasnil, v naslednjih dveh minutah je Olimpija dosegla le še točko, prebudili pa so se košarkarji Brescie in minuto pred koncem s trojko Massinburga povedli z 81:80. Tudi v zadnji minuti Olimpija ni več našla poti do koša nasprotnika in zmaga je odšla v Italijo.