Prvi obračun Jamesa in Jokića pripadel slednjemu

Košarka 21. Apr 20247:21 0 komentarjev
James Jokić

Prvi večer končnice lige NBA so do zmage prišli košarkarji Clevelanda, Minnesote, New Yorka in Denverja. Aktualni prvaki so Los Angeles Lakers za začetek ugnali s 114:103.

Cavsi so vodili praktično od prve do zadnje minute. Pred odmorom so si priigrali 14 točk naskoka, a tretjo četrtino odprli v krču in zadeli le enega od naslednjih desetih metov ter hkrati v teh črnih minutah vpisali še šest izgubljenih žog. Orlando se je približal na vsega štiri točke, ko se je razigral predvsem Donovan Mitchell, sicer prvi strelec Clevelanda v rednem delu sezone.

Po košu Isaaca Okora so domači vodili že z 78:58, a se gostje niso predali. Brata Mo in Franz Wagner ter Paolo Banchero so Orlando vrnili v igro in znižali na 71:80, preobrata pa vendarle niso zmogli, za kar je v največji meri poskrbel Mitchell, ki je v zadnjih šestih minutah vpisal devet točk od skupno 30.

Že prej so prednost domačega terena na prvi tekmi proti Pheonixu izkoristili košarkarji Minnesote. Najzaslužnejši za to je bil Anthony Edwards s 33 točkami, Soncem ni pomagalo niti 31 točk Kevina Duranta.

Odličen začetek Jezernikov premalo

Do domače zmage in vodstva v seriji pa sta prišla tudi New York in Denver. Knicks so Philadelphio prvič spravili na kolena predvsem po zaslugi odlične druge (33:12) in zadnje četrtine (32:22), vmes so prevladovali gostje. Najbolj zvezdniški obračun pa je pripadel Nuggets, ki so serijo proti Los Angelesu prav tako odprli s slavjem.

Nikola Jokić je za aktualne prvake vpisal 32 točk, 12 skokov in 7 asistenc, na drugi strani je LeBron James zbral 27 točk, 6 skokov in 8 asistenc. Še bolj razpoložen je bil njegov soigralec Anthony Davis (32 točk, 14 skokov in 5 asistenc), a je bil oboje premalo, da bi košarkarji iz mesta angelov lahko konkurirali Denverju. Ta je do odločilne razlike prišel v tretji četrtini (32:18).

Luka Dončić bo z Dallasom prvič na delu v nedeljo ob 21.30, ko serijo proti Clippersom odpira v Los Angelesu.