Dallas znižal temperaturo, Luka dominanten (VIDEO)

Košarka 21. Jan 20236:26 0 komentarjev
Dončić proti Heat; FOTO: Guliverimage

Dallas Mavericks so v domači dvorani s 115:90 porazili Miami Heat (vročica) in s tem prekinili niz treh zaporednih porazov. Znova je bil najboljši igralec tekme Luka Dončič.

Ljubljančan je v 38 minutah na parketu American Airlines Centra vpisal 34 točk, 12 skokov in 7 asistenc.

K zmagi sta lep delež prispevala tudi Spencer Dinwiddie (19 točk) in Reggie Bullock (15), medtem ko sta se pri gostih najbolj izkazala Victor Oladipo (20 točk) in center, Bam Adebayo (18 točk in 11 skokov).

Glavno ime Miamija, Jimmy Butler, je bil tokrart povsem onemogočen in je na koncu zbral le 12 točk. Nasploh je bila to ena izmed boljših obrambnih predstav Teksašanov v tekoči sezoni, saj nasprotnike redko puščajo pod 100.

Pri Dallasu je pričakovano manjkal center Christian Wood, ki si je na predhodni tekmi z Atlanto zlomil prst in ga nazaj v ekipo “Mavs” lahko pričakujemo šele nekje sredi februarja.

Dallas je prvič po 22. decembru (Minnesota Timberwolves) dopustil manj kot 100 točk.

“Zelo pomembno je bilo, da smo z obrambo začeli od prve minute naprej. V prvi četrtini smo prejeli le 19 točk in nato smo nadaljevali v tem ritmu. Pričakovali smo zelo agresivno igro tekmecev. Za nas je bila to pomembna tekma, ki smo jo morali zmagati,” je po triumfu med drugim dejal Dončić. Naslednje srečanje Dallas igra že jutri zvečer ob zelo prijazni uri (20.30) doma proti Clippers.

Vlatko Čančar tokrat pri zmagi Denverja  nad Indiano ni pomagal. Primorca je v posteljo položila vročina, ob njegovi odsotnosti pa so morali domači tokrat igrati tudi brez prvega zvezdnika ekipe, Nikole Jokića. Prvi strelec Nuggets je bil z 28 točkami Aaron Gordon.

Denver prihodnji izziv čaka v noči na ponedeljek, ko doma gostijo ekipo Thunder.