Denver povozil Phoenix in nakazal smer, v katero bo šla serija

Košarka 30. Apr 20237:39 0 komentarjev
Nikola Jokić

Ekipa Denver Nuggets je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Phoenix Suns s 125:107 in v polfinalu zahodnega dela lige povedla z 1:0 v zmagah.

Tokratni veliki junak Denverja je bil s 34 točkami Jamal Murray, Srb Nikola Jokić je za zmagovalce dodal 24 točk, 19 skokov in pet podaj ter napovedal možnost, da bi bil lahko še tretjič v nizu izbran za najkoristnejšega igralca lige (MVP).

Šesterica domačih igralcev je v statistiko vpisala dvomestno število točk, Denver je dvoboj je v trojkah dobil s 16:7, skok pa s 49:38. Na drugi strani je bil v napadu najboljši zvezdnik Kevin Durant z 29 točkami, imel je še 14 skokov. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je v dresu zmagovitih gostiteljev igral tri minute, zgrešil vse tri mete iz igre ter ujel eno žogo.

Danes bosta odigrani še dve tekmi v ligi NBA, zvečer po slovenskem času se bosta najprej ob 19.00 pomerili ekipi New York Knicks in Miami Heat, ob 21.30 bo na sporedu še odločilna sedma tekma prvega kroga končnice med Sacramento Kings in Golden State Warriors.