Prvi poraz Zmajev, nor preobrat Lakovičeve ekipe

Eurocup 3. Nov 202122:38 > 22:38 0 komentarjev

Cedevita Olimpija se iz gostovanja v Turčiji vrača praznih rok. V 3. krogu Eurocupa so s 84:93 klonili pri Bursasporju. Ulm, kjer na klopi sedi Jaka Lakovič, je po norem preobratu slavil proti Venezii. Klemen Prepelič z Valencio gosti Gran Canario.

Cedevita je po zmagi na Kanarskih otokih in Bourgu naletela na močnejšega tekmeca. Po prvi četrtini je še vodila s 26:21, nato pa so domači stopili na plin prevzeli vajeti poteka igre v svoje roke ter tekmo mirno pripeljali do konca. Varovanci trenerja Jurice Golemca so se v 37. minuti približali na 82:75, kaj več pa jim ni uspelo, saj v napadu niso imeli dovolj razpoloženih posameznikov, v obrambi pa niso uspeli ustaviti domačih strelcev, med katerimi sta izstopala Allerik Freeman z 22 točkami in Kevarrius Hayes z enaindvajsetimi. Pri Ljubljančanih je 20 točk dosegel Jaka Blažič, Marcus Keene in Jacob Pullen pa 16.

Statistika tekme v Turčiji:

V 4. krogu bo Cedevita Olimpija 10. novembra gostila nemški Ratiopharm Ulm, vmes pa jo 6. novembra v Stožicah čaka še obračun s Splitom v regionalnem tekmovanju.

Prve zmage v tem tekmovanju se je razveselil Ulm, ki ga vodi slovenski strokovnjak Jaka Lakovič. Nemcem je kazalo slabo, na začetku tretje četrtine so zaostajali s kar 51:28, a Benečani so kasneje popustili in dovolili domačim, da izsilijo podaljšek. V njem so prevladovali košarkarji Ulma in zmaga je ostala doma.

V španskem derbiju je Grna Canaria za točko ugnala Valencio (90:89). Klemen Prepelič je za poražence v 26:29 vknjižil 11 točk, 2 skoka in 5 asistenc. Mike Tobey ni bil v ekipi Valencie.