Zmaji v drugem polčasu stopili na plin

Eurocup 27. Okt 202121:55 > 22:38 0 komentarjev
Olimpija je na prvi domači tekmi sezone ugnala Bourg.

Cedevita Olimpija je v EuroCupu vpisala še drugo zmago. Na prvi domači tekmi v Stožicah je gostila francoski Bourg in ga premagala z 91:79 (26:25, 48:49, 72:65).

Olimpija si je zmago pred 1800 domačimi gledalci priigrala predvsem z izjemno strelsko predstavo: iz igre je metala 75-odstotno, za tri točke pa je bila celo več kot polovično uspešna. V zaključku tekme pa je proti francoskemu nasprotniku našla tudi prave rešitve v obrambi.

Učinkovite obrambe na tekmi sicer ni bilo videti prav veliko, še posebej v prvem polčasu, ko sta obe ekipi koše dosegali z lahkoto, Olimpija pa je večji del igre lovila zaostanek. Domači igralci so v nadaljevanju sicer hitro našli priključek, poravnali izid manj kot tri minute kasneje, ob koncu četrtine pa celo prvič na tekmi prišli do vodstva.

V nadaljevanju je bil tako v drugi kot tretji četrtini enak scenarij – Bourg je uvodoma hitro povedel, Olimpija pa je nato hitro ujela zaostanek. Igralci Olimpije pa so nato v tretji četrtini vendarle uslišali navodila trenerja Jurice Golemca ob polčasu, da več energije posvetijo obrambi.

Bourg se je v zadnji četrtini s pomočjo razpoloženega Pierra Pelosa sicer približal na pet točk, a je vse upe gostov na morebiten zasuk dve minuti in pol pred koncem z metom za tri dokončno strl Marcus Keene.