Dončić z odlično predstavo postavil piko na i minulemu letu

Košarka 1. Jan 20234:16 0 komentarjev

Košarkarji Dallasa so se od leta 2022 poslovili z zmago. Mavericksi so za šesto zaporedno slavje tokrat premagali San Antonio Spurs (126:125), vnovič pa je blestel tudi Luka Dončić, ki je dosegel 51 točk, 6 skokov in 9 asistenc.

Košarkarji Dallasa verjetno niso razmišljali dolgo o svoji novoletni zaobljubi, saj morajo le početi to, kar počnejo sedaj — zmagovati.

Kljub številnim poškodbam ključnih igralcev v zadnjih dveh tednih so Teksašani uspeli doseči šest zaporednih zmag predvsem na račun igre Luke Dončića, ki v zadnjem obdobju igra zares neverjetno. Zadnjo zmago v letu 2022 so Mavericksi dosegli v soboto zvečer v AT&T Centru, ko so s 126:125 premagali San Antonio Spurs. Dallas je sedaj pri 21 zmagah in 16 porazih in zaseda četrto mesto na lestvici zahodne konference.

Dončić je z 51 točkami pri metu iz igre (18-29) vodil ekipo, toda Dallas je moral pošteno garati za zmago nad Spursi. Za Mavse seveda ni idealno, da se morajo zanašati na Dončića, da bo dosegel toliko točk na vsaki tekmi, da bi komaj premagali ekipo z dna lestvice. 23-letnik je v 37 minutah zbral tudi šest skokov, devet asistenc, štiri blokade in eno ukradeno žogo.

“Naš cilj bo 50 točk,” je pred tekmo dejal trener Spursov Gregg Popovich. “Luko bomo držali pod 50.” Ne glede na to, ali se je šalil ali ne, pa se slovenski zvezdnik ni šalil na zadnji tekmi v letu 2022.

Dončić je vseh pet svojih najboljših strelskih predstav prikazal v letu letu 2022, vključno s 60 točkami, ki jih je v torek zvečer dosegel proti New York Knicks. Postal je prvi igralec po Jamesu Hardnu leta 2019, ki je v razponu petih tekem trikrat dosegel več kot 50 točk. Harden je bil takrat star 30 let. Dončić je star komaj 23 let.

Tudi Christian Wood je imel odlično tekmo, saj je v 29 minutah dosegel 25 točk in sedem skokov. Mavericksi imajo zdaj 6 zmag in le en poraz, ko Wood in Dončić tekmo začneta skupaj.

Tim Hardaway Jr. in Spencer Dinwiddie sta bila edina preostala košarkarja Dallasa, ki sta dosegla dvomestno število točk (14 oziroma 11).

Niz šestih zmag Dallasa je enak najdaljšemu nizu v celotni sezoni 2021-22. Dallas ni imel niza zmag, dolgega vsaj sedem tekem, vse od šampionske sezone 2011.