Luka Dončić z vesoljsko predstavo spisal zgodovino (VIDEO)

Košarka 28. Dec 20225:12 5 komentarjev

Košarkarji Dallasa so bili po treh zaporednih zmagah na pragu poraza. V domačem American Airlines Centru so proti New Yorku v zadnjih sekundah zaostajali za dve točki, ko je Luka Dončić z izjemno potezo izsilil podaljšek. Mavericksi so na koncu slavili s 126:121. Dončić je tokrat dosegel kar 60 točk, ob tem pa je imel še 21 skokov in 10 asistenc, hkrati pa še noben drug igralec v dresu Mavericksov ni dosegel toliko točk na eni tekmi.

Luka Dončić je pred domačo publiko prikazal novo izjemno predstavo, in čeprav je dolgo delovalo, da bo tudi nova “petdesetica” zaman, se je na koncu izkazalo, da je bila ena izmed najboljših predstav posameznika v zgodovini lige NBA kronana z zmago.

Po razburljivi zmagi nad Los Angeles Lakers s 124:115 so se Dallas Mavericks še drugič v tej sezoni pomerili z New York Knicks. Tokrat je bila tekma odigrana v American Airlines Centru, zvezdnik Knicksov Jalen Brunson pa je bil odsoten zaradi poškodbe. Mavericksi so po podaljšku zmagali s 126:121 in zmagali še četrtič zapored, skupno pa je to 19. zmaga v tej sezoni.

Slovenski zvezdnik znova presegel mejo 50 točk:

Jason Kidd je v začetno peterko tokrat postavil Christiana Wooda in Dwighta Powella, da bi se bolje kosali z visokomi košarkarji Knicksov Juliusom Randlom in Mitchellom Robinsonom.

V prvem polčasu nobeni ekipi ni uspelo doseči dvomestne prednosti. Mavericksi so večinoma zaostajali, na koncu so na odmor s prednostjo odšli Knicksi s 63:55.

Pomemben dejavnik uvodnega polčasa je bil, da so košarkarji Dallasa v prvem polčasu za tri točke zadeli le 7 od 25 metov (28 %), medtem ko so Knicksi zadeli 11 od 26 (42,3 %). Dončić je dosegel 22 točk, šest skokov in štiri podaje. Wood je dosegel 14 točk, sedem skokov in dve asistenci.

Knicksi so imeli prvo dvomestno prednost večera v tretji četrtini. New York se je večji del nadaljevanja gibal okoli dvomestnega vodstva, Mavericksi pa so še naprej imeli težave z metom za tri točke, medtem ko je Dončić še naprej dosegal točke.

V četrti četrtini so Teksašani povsem ujeli priključek. Dončić in Spencer Dinwiddie sta poskrbela za vse točke Dallasa v tem delu. Napori za vrnitev Dallasa so se izkazali za uspešne in so zahtevali nekaj čudežnih potez, ki so se obrnile v njihovo korist. Dončić je s prvim od dveh prostih metov zmanjšal zaostanek na dve točki, zaradi česar je namerno zgrešil zadnji prosti met. Žoga se je nerodno, a hkrati srečno odbila in našla Dončića, ki je s “floaterjem” izenačil tekmo in izsilil podaljšek. Dallas je bil v podaljšku boljši od New Yorka z 11:6.

Dončić z neverjetno potezo izsilil podaljšek:

Dončić je tekmo končal s 60 točkami, 21 skoki in 10 asistencami, kar je drugi trojni dvojček s 60 točkami v zgodovini lige NBA. Postavil je nov rekord franšize po številu točk na eni tekmi, ki ga je prej držal Dirk Nowitzki. Dončić je s tremi doseženimi 50 točkami na eni tekmi sedaj sam na vrhu po številu 50-točkovnih predstav v zgodovini ekipe.

Dinwiddie in Wood sta se izkazala z dobrima podpornima igralcema, ki sta dopolnila Dončića. Drugi najboljši strelec Dallasa je bil Dinwiddie s 25 točkami, poleg tega pa je dosegel še šest skokov in pet asistenc. Wood je dosegel 19 točk, devet skokov, dve asistenci in tri blokade, s čimer je nadaljeval svoj niz sedmih zaporednih tekem z vsaj dvema blokadama.

“Zelo sem utrujen, potrebujem pivo za regeneracijo,” je takoj po tekmi dejal Dončić:

Naslednjič bodo Mavericksi igrali proti Houstonu – ekipi, proti kateri je Dončić prejšnji teden dosegel 50 točk -, nato pa bodo leto 2022 končali s tekmo v gosteh proti San Antonio Spurs.

Osem točk Čančarja

Od slovenskih košarkarjev je ponoči zaigral tudi Vlatko Čančar v dresu Denver Nuggets. Ti so s 113:106 ugnali Sacramento Kings (17-15) in so na vrhu zahoda z razmerjem 22-11. Čančar je ponoči v igro prišel s klopi ter odigral 29:29 minute, v tem času pa dosegel osem točk, štiri skoke in tri podaje. Iz igre je zadel tri od petih metov, od tega dva od treh za tri točke. Ob njem je Michael Porter ml. dosegel 30 točk, Jamal Murray jih je dodal 25, Nikola Jokić pa 20 ob 11 podajah in devetih skokih.