Zmaji zapravili priložnost za veliko zmago v Španiji

Eurocup 25. Jan 202320:00 > 20:06

Košarkarji Cedevite Olimpije so v dvanajstem nastopu v evropskem pokalu doživeli deseti poraz. Na gostovanju v Badaloni pri Joventutu so izgubili z 91:96.

Ljubljančani so šest tekem pred koncem rednega dela na zadnjem mestu v desetčlanski skupini A, za osmim mestom, ki še vodi v izločilne boje, pa zaostajajo tri zmage.

V naslednjem krogu 1. februarja bodo varovanci trenerja Jurice Golemca gostili Umano Reyer iz Benetk.

Joventut je na prvi tekmi v Stožicah Olimpiji zadal drugi najvišji poraz v domači dvorani v zgodovini evropskega pokala (100:78), tokrat pa se je moral za dve točki precej bolj potruditi.

Desetčlanska zasedba iz Ljubljane je doživela podobno usodo kot 48 ur nazaj na gostovanju pri Crveni zvezdi v ligi Aba. Dobro se je kosala s favoriziranim tekmecem, imela tudi priložnost za presenečenje, vendar so se posamezniki v odločilnih minutah slabo odrezali.

Cedevita Olimpija je imela slabih pet minut pred koncem vodstvo s 85:79. V naslednjih štirih minutah ni dosegla koša, gostitelji pa so z delnim izidom 13:0 rešili vprašanje zmagovalca.

Yogi Ferrell je dosegel 25 točk, zadel je pet trojk (5:9) in imel sedem podaj, žal pa ni imel soigralca, ki bi v zadnjih minutah prevzel odgovornost in ekipo obdržal v igri za končnico. Josh Adams je zbral 15 točk, 13 jih je dodal Edo Murić, 12 pa Rok Radović.