Cedevita Olimpija do še kako pomembne zmage

Eurocup 1. Feb 202319:30 > 20:22 0 komentarjev

Košarkarji Cedevita Olimpije so v 13. krogu evropskega pokala v Stožicah zabeležili tretjo zmago v tekmovanju. S 77:73 so premagali Venezio.

Cedevita Olimpija – Umana Venezia 77:73 (26:20, 14:24, 21:15, 16:14)

Ljubljančani so tekmo začeli slabše in se hitro znašli v zaostanku za 7 točk. sledila je serija 9:0 v prid zmajev, ki so ekspresno preobrnili rezultat. Nadaljevali so odlično in pozno v prvi četrtini vodili celo za osem točk. Po prvih desetih minutah je bil rezultat 26:20. V drugi pa so popustili in tekmecem dovolili, da ujamejo ritem. Gostje so razliko naredili predvsem v drugem delu druge četrtine. Na polčas so odšli s prednostjo štirih točk.

Sledilo pa je odlično nadaljevanje. V tretji četrtini so Ljubljančani povsem preobrnili potek tekme in prišli do lepega vodstva, ki so ga zadržali vse do konca tekme. To je tretja zmaga Cedevite Olimpije v letošnji sezoni EuroCupa.