Zmaji do velike zmage v Španiji brez organizatorja igre

Eurocup 20. Okt 20219:24 > 9:34 4 komentarji
Jacob Pullen, foto: KK Cedevita Olimpija.

Košarkarji Cedevite Olimpije so za uvod v evropski del sezone po pravem trilerju, ki je trajal skoraj dve uri in pol, ugnali Gran Canario (79:77). Zmaji so se pobrali kljub zaostanku za 16 točk in težavami na položaju organizatorja igre, a sta vajeti prevzela Jacob Pullen in Jaka Blažič.

“Čestitke fantom, res so pokazali karakter. Prišli smo po dveh porazih, po dveh slabše odigranih zadnjih četrtinah. Da smo premagali Gran Canario na njenem igrišču smo morali pokazati res dobro obrambo, v drugem polčasu smo jim dovolili 29 točk. Igralci so res garali, zasluženo smo zmagali,” je bil na svoje varovance ponosen Jurica Golemac.

Zmaji so proti Gran Canarii pokazali najbolj borbeno predstavo v letošnji sezoni. Začelo se je sicer slabo, po porazih proti FMP-ju in Crveni zvezdi v ligi ABA, so se Ljubljančani zdeli v krču. Španci so nemudoma povedli, prvi organizator igre Cedevite Olimpije Marcus Keene pa si je hitro prislužil tri osebne napake in bil primoran zapustiti parket.

Marcus Keene je v šestih minutah igre napravil štiri osebne napake in tekmo končal z indeksom -5. Foto: KK Cedevita Olimpija

Zdelo se je, da to ne bo večer Cedevite Olimpije, ko je Gran Canaria po košu Miquela Salva povedla za 16 točk (30:14) še pred koncem prve četrtine. Za prvi znak življenja sta s trojkama poskrbela Jaka Blažič in Jacob Pullen ter tako razliko do konca četrtine znižala na bolj znosnih deset točk.

Pullen in Blažič vlekla voz

“Dobro smo se borili. Proti Crveni zvezdi se nismo do konca, kar nas je stalo. Tokrat smo se, tudi, ko smo delali napake, smo ostali skupaj in se borili,” je bil predvsem z odnosom zadovoljen Pullen, ki je bil v nadaljevanju tekme nezaustavljiv. Zadeval je trojko za trojko, skupaj kar šest in se zaustavil pri 27 točkah.

Golemac je skozi tekmo napravil nekaj ključnih prilagoditev. Po težavah Keena in tudi neučinkovitosti Luke Rupnika, ki je tekmo sklenil s tremi točkami in štiri izgubljenimi žogami, je organizacijo napada zaupal Blažiču in Pullenu. Melvina Ejima je prestavil na položaj nižjega krila in tako zaigral z višjo postavo ter zajezil visoke nasprotnike, ki so v nadaljevanju vse težje prihajali do obroča. Zmaji so počasi, a zanesljivo odžirali prednost domačih ter na začetku drugega polčasa tudi povedli.

Poleg Pullena je izvrstno igral Jaka Blažič, ki je bil z 18 točkami drugi strelec Olimpije in osmimi skoki ter štirimi asistencami prvi skakalec in podajalec dvoboja.

Vrhunci tekme Gran Canaria – Cedevita Olimpija:

Bolje odigrali končnico

“Po teh tekmah, ki smo jih izgubili, smo potrebovali takšno igro in na koncu tudi zmago tukaj na težkem gostovanju. Lepa popotnica za naprej, naslednjo tekmo imamo v nedeljo proti Budućnosti v domači dvorani, upam, da bo prišlo čim več navijačev, da tudi v ligi ABA ujamemo ritem. Veseli smo te zmage, lep začetek EuroCupa,” je po tekmi dejal kapetan Cedevite Olimpije.

V končnici je izmučeni Blažič ob zaostanku za tri točke, ko je bilo na uri še slabi dve minuti igre, zgrešil oba prosta meta, a to ni bilo usodno. Z novo trojko je izid poravnal Pullen, po dobrem skoku v obrambi, ko je bila nad njim storjena osebna napaka, je bil s črte prostih metov še dvakrat natančen Ejim. Obramba zmajev je zdržala in zmagovito krenila v novo sezono EuroCupa.

Blažič je kapetansko poveljeval zasedbi iz Ljubljane. Foto: KK Cedevita Olimpija

“Fantje dobro trenirajo. Res smo imeli svoje težave in smolo zadnjih deset dni. Vsi so pridni in pošteni fantje, zaradi njih sem srečen, ker se jim je izplačalo to delo in pokazalo, da ima smisel,” je zaključil Golemac.

Zmaji v nedeljo proti Budućnosti nadaljujejo z boji v ligi ABA, kjer imajo po štirih krogih po dve zmagi in poraza. V . EuroCupu bodo prvo domačo tekmo odigrali v sredo, 27. oktobra, ko v Stožice prihaja francoski JL Bourg.