Zmaji ostajajo pri veliki evropski ničli

Eurocup 19. Dec 202318:30 > 20:26 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu evropskega pokala vpisali še 12. poraz in ostajajo brez zmage. (Pre)dolgo agonijo je še podaljšal turški Bešiktaš, ki je v Stožicah prekinil niz treh porazov in slavil z 88:83.

Šest krogov pred koncem skupinskega dela EuroCupa zmaji za mesti, ki vodijo v končnico, zaostajajo za natanko šest zmag. Če matematika še dopušča trohico možnosti za napredovanje, je ljubljanskemu boju za končnico že davno odzvonilo.

V Stožicah se je niz evropskih porazov zmajev, ki se vlečejo še iz lanske sezone, podaljšal na kar 17. Skupno pa Ljubljančani na zmago v EuroCupu čakajo že neverjetnih 321 dni. Nazadnje so slavili 1. februarja 2023 proti Venezii.

Simone Pianigiani, trener Cedevite Olimpije: “Kot smo dejali že velikokrat. Nova tekma proti odlični ekipi, od sebe smo dali vse. Ves čas je razlika znašala le nekaj košev, a na koncu smo si dovilili kakšno izgubljeno žogo preveč. Še enkrat smo poskusili, tudi Shawn Jones se je vrnil za nekaj minut, a smo utrujeni. Bešiktaš je bil zelo fizičen, s široko rotacijo in nas prisilil v napake.”

Dušan Alimpijević, trener Bešiktaša: “Ponosen sem na ekipo, da je našla način za zmago. Težko jo je bilo motivirati po veliki zmagi pred dnevi. V turški ligi je kopica klubov iz evrolige, EuroCupa in lige prvakov, zelo težka je. To ni bila naša najlepša tekma, a smo jo dobili. Verjamem, da bo Cedevita Olimpija do konca sezone dobila še kakšno tekmo, saj si to zasluži. Tudi danes je bila blizu.”

Dvanajsti obračun Cedevite Olimpije v letošnji sezoni EuroCupa se je začel v toku preteklih. Že po treh minutah so gostje vodili za osem, po dobrih šestih je prednost prvič poskočila na dvomestno (20:10).

Še pred odmorom se je igra domačih vendarle razživela. Med strelce se je ob nizu 26:15 vpisalo kar sedem različnih košarkarjev, Gregor Glas pa je s trojko poskrbel za prvo vodstvo domačih (36:35). Na odmor so vendarle spredaj odšli gostje, a le za točko (43:42).

Po zelo izenačenem boju so Ljubljančani tretjo četrtino sklenili z dvema poceni zapravljenima žogama, kar sta z neoviranim zabijanjem kaznovala Egehan Arna in Kerem Konan (66:61). Kot že tolikokrat letos, se je tekma v korist ljubljanskega tekmeca pričela lomiti ob vstopu v zadnji del.

Sedem minut pred koncem dvoboja je Yigit Arslan zadel za izenačeno najvišjo prednost na tekmi (76:65). Justin Cobbs je sicer dobri dve minuti iztekom časa s črte prostih metov znižal na 78:81 in tako poskrbel za vroč zaključek, a so Turki vendarle izvlekli celo kožo.

Ključen met je 56 sekund pred iztekom za 84:78 zadel Jonah Mathews. Ljubljančane je močno na cedilu pustil skok, v napeti zadnji minuti so kot po tekočem traku gostom dovoljevali pobiranje odbitih žog po svojih zgrešenih metih in tako ostali brez prave možnosti za preobrat.

EuroCup, 12. krog:

Cedevita Olimpija – Bešiktaš 83:88 (22:29, 20:14, 19:23, 22:21)

Dvorana Stožice, gledalcev 2799, sodniki: Aliaga, Baena (oba Španija), Balak (Turčija).
Cedevita Olimpija: Stewart 16 (7:10), Radičević 4 (1:2), Cobbs 19 (10:12), Glas 7, Blažič 11 (2:2), Matković 22 (5:8), Jones 2, Ščuka 2 (2:2).
Bešiktaš: Mathews 18 (0:2), Hammonds Cedevita Olimpija doživela dvanajsti poraz v evropskem pokalu2, Allman 7 (1:2), Needham 15 (3:4), Arslan 13 (2:2), Mitchell 5 (1:2), Arna 5, Konan 4, Delgado 19 (3:4).
Prosti meti: Cedevita Olimpija 27:36, Bešiktaš 10:16.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:18 (Stewart, Radičević, Cobbs, Glas, Blažič, Matković), Bešiktaš 8:26 (Needham 4, Mathews 2, Arslan, Arna).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 19, Bešiktaš 24.
Pet osebnih: Stewart (40.).