Poraz Prepeliča in Tobeyja na gostovanju

Evroliga 21. Okt 202222:44 > 22:56 0 komentarjev
Mike Tobey
Mike Tobey. Foto: Guliverimage

Na petih četrtkovih tekmah četrtega kroga Evrolige se je zmage v gosteh veselil le Milano, ki je v Münchnu s 83:81 premagal Bayern. Na delu sta bila tudi slovenska reprezentanta Mike Tobey in Klemen Preprelič. Četrti poraz na četrti tekmi je zabeležila Crvena zvezda, tokrat je bil premočen madridski Real.

Katalonci so po Olympiacosu v uvodnem nastopu danes pokleknili še na gostovanju v Kaunasu. Žalgiris je bil v izenačeni končnici bolj spreten in je slavil s 73:72. Slovenski reprezentant Mike Tobey je igral slabih dvanajst minut in dosegel 12 točk.

Valencia je v torek zabeležila prvo zmago v sezoni proti evropskemu prvaku Anadolu Efesu, danes pa je gostovala pri Fenerbahceju in ponovno tesno izgubila (79:77). Klemen Prepelič znova ni bil pri metu; v 18 minutah in pol na parketu je ob metu iz igre 1:5 dosegel 4 točke.

Preostala dva slovenska igralca nista stopila na igrišče. Gregor Glas je prvo zmago Partizana proti Virtusu (90:62) spremljal s klopi, Žan Mark Šiško pa zaradi poškodbe palca ni bil v kadru Bayern Münchna, ki je še vedno brez zmage. Tragični junak je bil Nick Weiler Babb, ki je tri sekunde pred koncem pri vodstvu Milana za eno točko zgrešil dva prosta meta.

V petek so bili na sporedu še štirje dvoboji. Aktualni prvaki Anadolu Efes so bili z 78:74 boljši od Albe iz Berlina, Monaco je premagal Panathinaikos, Olympiacos pa Baskonio. Nov poraz je vknjižila Crvena zvezda, od katere je bil boljši Real iz Madrida (72:56).