Na proračunski lestvici evroligaških ekip izstopata španska velikana Real in Barcelona. Nekdanji prvak Panathinaikos zdaj med ''palčki'', a vseeno krepko pred Cedevito Olimpijo, pri kateri sanjajo o vrnitvi med elito.
Pot, ki vodi Cedevito Olimpijo v Evroligo, v kateri so Ljubljančani nazadnje igrali pred devetimi leti, je znana. Enoletno vstopnico si vitaminski ”zmaji” lahko zanesljivo zagotovijo le z zmago v EuroCupu. Že morebitni naslov prvaka v ligi ABA ni popolna garancija za vabilo v elitno druščino.
V Stožicah sicer ne skrivajo, da je vrnitev med najboljše srednjeročni cilj zagrebško-ljubljanskega projekta. Pri tem pa je jasno, da poleg rezultatskega napredka ta projekt prinaša tudi krepitev proračuna.
V sezoni 2021/22 naj bi slovenski prvaki v proračunski malhi zbrali 5,5 milijona evrov. Od tega naj bi 3,3 milijona evrov namenili za prvo ekipo. Znesek je sicer precej večji kot v zadnjih sezonah samostojne ljubljanske poti, a še vedno pod pragom evroligaških klubov.
Specializirana košarkarska spletna stran Basketnews je objavila izsledke raziskave proračunov v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Na vrhu sta ekipi, ki sta bili v dosedanjem delu sezone tudi rezultatsko najbolj uspešni. Proračun Reala naj bi znašal kar 44 milijona evrov, medtem ko pa je denarna letvica Barcelone za 500 tisoč evrov nižje.
Po španskih velikanih zeva precejšna vrzel, naslednja v vrsti pa sta moskovski CSKA in Amrami Exhange iz Milana s 33 oziroma 30 milijoni evrov, medtem ko pa je aktualni prvak Anadolu Efes peti (25 milijonov).
Na seznamu klubov v oči bode dejstvo, da je nekdanji prvak Panathinaikos, ki je bil še pred desetletjem znan pot tem, da se tam cedita košarkarski med in mleko, strmoglavil med proračunske palčke. Kot poroča Basketnews, znaša proračun grških zeleno-belih 9,5 milijona evrov, kar je celo za pol milijona manj od Žalgirisa. Skromnejša je le blagajna Crvena zvezde, v kateri naj bi bilo dobrih osem milijonov evrov.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!