Odlični Loyd in granitna obramba za prvo zmago Zvezde

Evroliga 9. Okt 202018:52 > 20:55
Euroleague Basketball via Getty Images

Predstavnik Srbije v Evroligi Crvena zvezda je v letošnji sezoni v tem elitnem klubskem košarkarskem tekmovanju zabeležila svojo prvo zmago. V dvorani "Aleksandar Nikolić" je v drugem krogu z 90:73 premagala Baskonio.

Do prve zmage v novi sezoni in morda tisto kar je bolj pomembno, do prve zmage proti Baskoniji po štirih zaporednih porazih je Crvena zvezda prišla zahvaljujoč odlični obrambi. Še posebej v prvih treh četrtinah, ko nasprotnik ni uspel doseči več kot 20 točk v 10. minutah. Takšna granitna obramba in odličen met za tri (11/20 po prvih treh četrtinah) ter s sijajen Jordan Loyd (4/6) je po pol ure igre domači prinesla prepričljivo prednost s 65:49. V tistem trenutku pa dvoma o zmagovalcu pravzaprav ni bilo več.

Tretja četrtina v kateri je bil še posebej navdahnjen Marko Simonović z metom za tri (zadel je iz vseh treh poizkusov) je Zvezda četrtino dobila z 29:18. Tudi v zadnji četrtini pa Zvezda ni dovolila, da bi se je tekmec približal.

Pri zmagovalcih je največ, 30 točk zabeležil Jordan Loyd (5/8 za tri), k temu pa je dodal še 6 skokov. Odličen je bil tudi Marko Simonović s 16 točkami (4/5 za tri). Na drugi strani je bil najbolj uspešen Rokas Giedraitis, ki je dosegel 23 točk.

Obe ekipi imata zdaj razmerje zmag in porazov 1-1. Naslednji teden je na sporedu dvojni krog. V torek Zvezda ob 19. uri gosti Žalgiris, v četrtek pa bodo gostovali pri Asvelu