MVP Bogdanović spet prevesil tehtnico na stran Fenerja

Evroliga 20. Apr 201721:49 > 21:50
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahčeja so še na drugi tekmi četrtfinala Evrolige v gosteh premagalI Panathinaikos z rezultatom 85:70 in povedli z 2:0 v zmagah. Serija se zdaj seli v Carigrad, spet pa je blestel MVP prvih odigranih tekem četrtfinala Bogdan Bogdanović.

Druga tekma Panathinaikosa in Fenerbahčeja v sloviti dvorani OAKA v predmestju Aten je prinesla ogromno delnih rezultatov in lepih potez, a so izbranci Željka Obradovića v ključnih trenutkih tekme odigrali bolje. Atenčani so v tekmo vstopili precej bolje kot na prvem četrtfinalnem obračunu in si do 5. minute srečanja že priborili prednost desetih točk, a takrat so se gostje iz Carigrada prebudili in predvsem po zaslugi 18 točk Bogdana Bogdanovića v prvem polčasu prišli do preobrata in vodstva po prvem polčasu s 45:43.

V nadaljevanju je turška ekipa nadzorovala potek tekme in tudi v zadnji četrtini se PAO ni uspel povsem vrniti, čeprav so varovanci Xavija Pascuala prišli blizu, a sta takrat izza črte prostih metov tekmo zapečatila Kostas Sloukas in Bobby Dixon. Končni rezultat v Atenah je bil 80:75.

Bogdanović je bil spet najboljši košarkar tekme s 25 točkami, 8 skoki in 6 asistencami, kar mu je prineslo indeks 35. Odličen je bil tudi Ekpe Udoh, ki je prispeval 22 točk in 9 skokov.

Na drugi strani je Mike James tekmo zaključil z 22 točkami, Chris Singleton jih je dodal 14.

Serija se seli v Carigrad, kjer bosta ekipi v torek ob 19:45 odigrali še tretjo, morda zadnjo tekmo serije za uvrstitev na Final Four. Tekmo si boste lahko ogledali v živo tudi na Sportklubu.