Olympiacos v Carigradu izboril peto tekmo

Evroliga 28. Apr 201722:12 > 22:14
Turkish Airlines EuroLeague

Olympiacos je z zmago v Carigradu s 74:62 proti domači ekipi Anadoluja Efesa izboril še peto tekmo četrtfinalne serije v Evroligi, ki jo bo odigral pred domačimi gledalci v Pireju. Tam bo znan zadnji potnik na letošnji final four, kjer so že Fenerbahče, CSKA in Real Madrid.

Anadolu Efes je bolje odprl tekmo in vodil vse do polčasa, a je nato v drugem delu grška ekipa zaigrala precej bolje in na krilih Vasilisa Spanoulisa, ki je vsem pokazal, kako se igra na velikih tekmah, prišla do preobrata.

Ključna za zmago je bila zadnja četrtina, ko so košarkarji Olympiacosa v uvodnih minutah napravili delni izid 7:0 in povedli z desetimi točkami prednosti. Takšno razliko je izkušena grška ekipa znala zadržati do konca tekme.

Vasilis Spanoulis je ob zmagi ekipe iz Pireja dosegel 18 točk, štiri asistence in en skok, dosegel pa je tudi pet trokj iz petih poskusov. Printezis je dosegel 11 točk, eno manj pa je prispeval Erick Green.

Najučinkovitejši v dresu Efesa je bil Jason Granger s 17 točkami, na koncu celo edini v turški ekipi, ki je dosegel dvomesto število točk.

Odločilna, peta tekma, bo s prenosom na Televiziji Sportklub na sporedu v torek.