Barcelona brez težav, drama v Pireju (VIDEO)

Evroliga 28. Apr 202322:39 0 komentarjev

Dan po pretepaškem vložku košarkarjev Reala in Partizana (kazni glavnim akterjem je evroligaški disciplinski sodnik že podelil) sta bila na sporedu še preostala dvoboja četrtfinala. Barcelona je tudi na domačem parketu kljub slabšemu začetku upravičila vlogo favorita in še drugič ugnala Žalgiris (89:81). Slovenski reprezentant Mike Tobey je za Katalonce odigral dobri dve minuti, a se ni vpisal v statistiko. Bolj napeto je bilo v Pireju, kjer je gostoval Fenerbahče in po katastrofalni uvodni četrtini (10:24) uprizoril super vrnitev, imel pa je tudi železne živce v razburljivem zaključku. Serija je po zmagi Turkov tako izenačena na 1:1.

Drugi tekmi četrtfinalne serije sta bili sicer na sporedu že dan prej, ko sta se pomerila Monaco in Maccabi ter Real Madrid in Partizan.

Ta je v četrtek še na drugi zaporedni tekmi slavil na gostovanju v Madridu in je sedaj le še eno zmago oddaljen od napredovanja na zaključni turnir evrolige. Tekmo v WiZink centru je zaznamoval vsesplošen pretep, ki ga je minuto in pol pred koncem z nepotrebnim udarcem začel Sergio Llull. Španski veteran se je za potezo že javno opravičil, enako je storil Guerschon Yabusele, ki je z rokoborskim prijemom na tla vrgel Danteja Exuma in ga tudi poškodoval. Evroligaški discplinski organ je v petek popoldne že podelil kazni za srboriteže: obe ekipi morata plačati po 50.000 evrov kazni, od igralcev pa jo je najslabše odnesel Yabusele, ki je dobil pet tekem prepovedi igranja. Dve je dobil Kevin Punter, s po eno pa sta jo odnesla Gabriel Deck in Matthias Lesort. Presenetljivo je brez kazni ostal Llull.

Sodniki so sicer po dolgem pregledu na koncu tekmo prekinili in Beograjčanom pripisali še drugo zmago v španski prestolnici, saj ekipi nista imeli na voljo dovolj košarkarjev, da bi dokončali tekmo. Izključeni so bili namreč vsi z izjemo treh košarkarjev! Varovanci Željka Obradovića bodo imeli prvo zaključno žogico v torek, tekma bo v Beogradu. Na drugi četrtkovi tekmi je Monaco ugnal Maccabi (86:74).