CSKA na krilih De Coloja slavil pri Nikoliču

Evroliga 7. Dec 201722:12 > 22:32
Turkish Airlines EuroLeague

V 11. krogu Evrolige je moskovski CSKA v gosteh z 92:76 premagal Brose Basket. Slovenski reprezentant Aleksej Nikolič je za domače v 20 minutah zbral 5 točk in 4 skoke.

Nemški prvaki so v prvi in drugi četrtini še dohajali favorizirane tekmece, v drugem polčasu pa jim je “zmanjkalo sape”. Razlika se je iz minute v minuto višala, do konca tretje četrtine narasla na 11, ob koncu pa se ustavila pri 16 (76:96).

Pri ruskih prvakih je bil najboljši strelec Nando de Colo z 20 točkami, dvoštevilski točkovni učinek pa so imeli še štirje igralci CSKA-ja. Pri domačih se je s 16 točkami izkazal Augustine Rubit. Po enajstih krogih ima Bamberg na desetem mestu 5 zmag in 6 porazov, CSKA pa je zlezel na vrh (9-2).

Domače gledalce so razveselili košarkarji Maccabija, ki so v tesnem obračunu prevladali nad Valencijo. Za izraelsko ekipo sta ob zmagi 94:91 blestela Pierre Jackson (21 točk) in DeShaun Thomas (20 točk). Gostom za uteho ostaja dejstvo, da se lahko pohvalijo s strelcem srečanja – Erick Green je zbral 24 točk in 7 skokov.

Po enajstih krogih je Maccabi na četrtem mestu (7-4), Valencija pa je predzadnja 15. z bilanco 3-8.

Baskonia je 400. tekmo kluba v elitnem košarkarskem tekmovanju na stari celini kronala z zmago proti zadnjeuvrščeni Unicaji. Za domače je 24 točk zbral Janis Timma, pri gostih pa je imel svoj večer Adam Waczynski (25 točk).

Unicaja je zadnja z zgolj tremi zmagami, Baskonia pa se še vedno bori za uvrstitev med najboljših osem. Po enajstih krogih je klub iz Vitorije pri bilanci 5-6 na devetem mestu.

V zadnjem srečanju večera sta se pomerila Armani Milano in Himki iz Moskve. Gostje so v prestolnici mode slavili z izidom 71:77, igralec tekme pa je bil (spet) Aleksej Šved, ki je zbral 29 točk.

Ruski predstavnik ima po 11 tekmah na šestem mestu 7 zmag in 4 poraze, Milano pa je z Unicajo in Valencijo prikovan na dno razpredelnice (3-8).