CSKA proti Himkiju s težavo do vodstva 1:0

Evroliga 17. Apr 201821:07 > 21:12
Turkish Airlines EuroLeague

CSKA je na prvi tekmi končnice evrolige doma z 98:95 ugnal Himki ter v četrtfinalni seriji povedel z 1:0.

Domači so celoten prvi polčas zaostajali, šele na koncu tretje četrtine uspeli povesti, je pa Himki v zadnjih deset minut vstopil s prednostjo 75:72.

Na začetku zadnjega dela srečanja je CSKA naredil delni izid 11:0, do konca nasprotniku ni dovolil vrnitve, pa čeprav so na koncu gostje uspeli priti do treh točk zaostanka.

Najučinkovitejši v ekipi Dmitrisa Itoudisa je bil tokrat Sergio Rodriguez z 22 točkami, Othello Hunter jih je dodal 18, Will Clyburn se je ustavil pri 14-tih, Nando de Colo, Semen Antonov in Cory Higgins pa so jih zbrali po 10.

Najboljša strelca Himkija sta bila tokrat Aleksej Šved (22 točk) in Egor Vjalcev (21). Druga tekma je na sporedu v četrtek, prav tako pri CSKA-ju.