Panathinaikos na prvi tekmi končnice "uničil" Real!

Evroliga 17. Apr 201822:02 > 22:04
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Panathinaikosa so na prvi tekmi četrtfinala evrolige doma s kar 95:67 premagali Real Madrid.

Grški velikan je tekmo odprl fenomenalno in povedel kar z 20:0! Real se je skušal vrniti, sicer v drugi četrtini zmanjšal razliko na minus 8, a so nato grški prvaki na začetku drugega polčasa hitro pobegnili in kraljevi klub je obupal.

Atensko ekipo je vodil danes odlični Nick Calathes, ki je s 16 asistencami postavil nov rekord končnice tekmovanja, velja pa omeniti tudi podatek, da so zeleno-beli trojke nocoj metali kar s 54.5-odstotno uspešnostjo (12/22).

Najvišjo razliko (93:60) so si domači ustvarili dve minuti pred koncem. Slovenska reprezentanta v vrstah Reala sta igrala tako, kot celotno moštvo – slabo. Luka Dončić je v 21 minutah zbral 10 točk in skok, Anthony Randolph pa je v 18 minutah dosegel 11 točk.

Prvi strelec srečanja je bil tokrat Mike James (24 točk), v dvoštevilskem točkovnem območju pa se je znašel še Calathes (11). Drugo tekmo serije bo dvorana Nikosa Galisa gostila v četrtek.