EL: Fener do nove zmage, tokrat padla Darušafaka

Evroliga 22. Feb 201920:18 > 20:22
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahčeja so na carigrajskem derbiju 23. kroga Evrolige s 97:75 nadigrali Darušafako.

Zasedba Željka Obradovića je prišla do 20. zmage v tej sezoni in je ob dveh porazih na vrhu lestvice najelitnejšega evropskega tekmovanja. Darušafaka z le tremi zmagami ostaja zadnja ekipa Evrolige.

Gostje so stvari ekspresno postavili na svoje mesto in že po prvi četrtini vodili za 14 (12:26). Najvišja prednost na tekmi je znašala 25 točk, Fener pa je do nje prišel v končnici tretje četrtine.

Odlično tekmo je odigral Marko Gudurić, ki je vknjižil 16 točk in dodal še 5 skok ter po eno asistenco, ukradeno žogo, blokado in tudi izgubljeno žogo. Isto številko točk je dodal še Bobby Dixon, s točko manj pa je tekmo zaključil Nikola Kalinić. Po dolgem premoru zaradi poškodbe se je v ekipo Fenerja vrnil tud Jan Vesely, ki je tekmo končal pri štirih točkah in šestih skokih.

Pri domači ekipi je bil s 14 točkami najuspešnejši Micheal Eric, 13 jih je dodal Žanis Peiners, pri 10 pa se je zaustavil Stanton Kidd.

Oglejte si rezultate in lestvico Evrolige.