Real z zmago proti Fenerju ostaja v boju za prvo mesto

Evroliga 7. Mar 201922:43 > 22:59
Turkish Airlines EuroLeague

Na derbiju 25. kroga Evrolige sta se pomerila lanska finalista. Real Madrid je doma s 101:86 nadigral Fenerbahče, kar pomeni, da aktualni evropski prvaki ostajajo v igri za prvo mesto po rednem delu sezone.

Turki so tekmo začeli bolje in bili skozi celotno prvo četrtino v prednosti. Že v drugi četrtini pa je bilo moč opaziti, da ekipa Željka Obradovića ne bo mogla držati koraka z razigranim Realom. Ta sicer do sredine tretje četrtine ni uspel povesti z dvomestno razliko, a je igral odlično. V nadaljevanju je kraljevi klub vendarle povedel tudi z 19 točkami in prednost mirno zadržal do konca.

Pri Realu je spet navduševal Anthony Randolph, ki je tekmo ob odličnem metu iz igre (8/12) končal pri 21 točkah. Do dvojnega dvojčka je prišel Sergi Llull (17 točk in 10 podaj). Pri Fenerbahčeju je bil s 15 točkami in sedmimi podajami najbolj razigran Kostas Sloukas.

Fener kljub porazu ostaja vodilna ekipa v Evroligi. Za turškega velikana je bil to šele četrti poraz v sezoni, Real pa se je rivalu približal na dve zmagi zaostanka. Španci naslednji teden gostujejo pri Himkiju, Fener pa se bo pomeril z Barcelono.

V četrtek smo videli še tri tekme, oglejte si rezultate in trenutno lestvico.