Derbi razočaral, Fener prvič poražen

Evroliga 2. Nov 201620:23 > 20:39
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Barcelone so v 5. krogu Evrolige sredi Tel Aviva z lahkoto premagali Maccabi z rezultatom 79:69. Fenerbahče je doživel svoj prvi poraz v letošnji sezoni, CSKA je tako edina nepremagana ekipa v tekmovanju.

Španci so v Izraelu do zmage prišli gladko po četrtinah 20:18, 20:16, 18:13 in 21:22 in imajo po petih krogih na svojem računu 3 zmage in 2 poraza, Maccabi pa ima obrnjeno razmerje zmag in porazov.

Ekipa trenerja Georgiosa Bartzokasa je imela vse niti igre v svojih rokah in je kontrolirala obračun od začetka tekme, le v zadnji četrtini so povsem popustili, saj so na neki točki vodili že za +19.

Barcelono je vodil Tyrese Rice z 21 točkami, povratnik Peteri Koponen jih je prispeval 14, Joey Dorsey pa je vknjižil dvojnega dvojčka 11 točk in 11 skokov.

Pri Maccabiju je bil najuspešnejši Andrew Goudelock z 19 točkami.

UNICS presenetil Fener

Pred četrtim medsebojnim obračunom med UNICS in Fenerbahčejem smo govorili o tem, da je ekipa iz Istanbula izraziri favoriti in da bo vse prej kot zmaga veliko presenečenje, saj je bil Fener do tekme z ekipo iz Kazana neporažen, medtem ko UNICS ni uspel doseči zmage.

UNICS je odlično odigral predvsem v zadnji četrtini, ko je Fenerju pred domačimi gledalci dovolil vsega 11 točk in s fantastično igro Keitha Langforda, ki je tekmo končal z 28 točkami in Artsioma Parakhovskega, ki jih je dodal 20, uspela tekmo pripeljati do konca.

Pri Fenerju je izstopal Bobby Dixon s 23 točkami.