Efes z rekordom Evrolige proti Unicsu

Evroliga 15. Nov 201620:08 > 20:15
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Anadolu Efesa so v 7. krogu Evrolige po pravem festivalu trojk in zadetih metov iz igre premagali kazanski Unics s 104:99. Turška ekipa je tako zabeležila svojo tretjo zmago v letošnji sezoni.

V fantastičnem strelskem obračunu, na katerem so košarkarji zadeli kar 21 trojk, si je Anadolu Efes našega Alena Omića odločilno prednosti priigral v tretji četrtini, ki jo je dobil s 32:20.

Pri Efesu je blestel Thomas Heurtel s 24 točkami in 8 asistencami, medtem ko je Deshaun Thomas dodal 20 točk. Alen Omić, ki je na prejšnji evroligaški tekmi igral vsega dve minuti, je tokrat dobil pet minut priložnosti in v tem času vknjižil štiri točke in dve asistenci. Čedi Osman je dodal 16 točk, Bryant Dunston pa 13 točk in 9 skokov.

V ekipi Unicsa je bil pričakovano najuspešnejši Keith Langford s 25 točkami in 9 asistencami, Artsiom Parahuskis je dodal dvojnega dvojčka z 20 točkami in 10 skoki.

Efes bo v naslednjem evroligaškem krogu, ki je na sporedu že čez dva dni, igral na velikem istanbulskem derbiju proti Fenerbahčeju, Unics pa se bo v domači dvorani pomeril z Maccabijem iz Tel Aviva.