Zvezda zrušila Real v Pionirju, Brose pa Olympiakos

Evroliga 22. Dec 201618:37 > 18:42
Turkish Airlines EuroLeague

Crvena zvezda je prišla do nove velike zmage, potem ko je v 14. krogu Evrolige v Pionirju z 82:70 odpravila madridski Real. Luka Dončić po rahli poškodbi gležnja dosegel 2 točki. V mestnem derbiju je bil Efes uspešnejši od Galatasaraya, Unics je v gosteh ugnal Žalgiris, Brose pa Olympiakos.

Ekipa Dejana Radonjića je ob glasni podpori s tribun uspela še drugič zapored v Beogradu zaustaviti največjo špansko ekipo. Real Madrid je bil večino srečanja v zaostanku, saj je Crvena zvezda dobila vse štiri četrtine in prevladovala v vseh segmentih igre. Rdeče-beli so ob stoječih ovacijah polnega Pionirja na koncu slavili z 82:70.

Za Zvezdo je bila to letošnja šesta zmaga, s katero ostaja v boju za četrtfinale,medtem ko je ekipa Luke Dončića doživela peti poraz. Mladi Ljubljančan, ki je bil pre tekmo v Beogradu izbran za MVP 13. kroga, je na igrišču preživel slabih 12 minut (tri točke, dve podaji, skok), vendar v zaključku ni igral, saj si je v tretji četrtini lažje poškodoval gleženj.

Za zmago Zvezde je bil najzaslužnejši izjemni Marko Simonović z 20 točkami, Marko Gudurić jih je dodal 12, Stefan Jović in Ognjen Kuzmić sta jih dodala 11. Pri gostih je blestel Jeffery Taylor (trojke 7/10) s 25 točkami za statistični indeks 27, Sergio Llull jih je dosegel 12.

Na mestnem turškem derbiju sta se pomerila Galatasaray in Anadolu Efes, uspešnejši pa so bili gostje. Kljub temu, da je bila domača ekipa v prvem polčasu boljša, so gostje v drugem delu uprizorili preobrat. Mimogrede, vročekrvni domači strateg Ergin Ataman je že v prvem polčasu zaradi ugovarjanja prejel dve tehnični napaki.

Unics je v gosteh premagal Žalgiris (80:88), Brose Basket pa je nekoliko presenetljivo visoko ugnal Olympiakos. Nemci so hitro povedli z 11:2, v nadaljevanju pa njihova prednost več ni bila ogrožena. Na trenutke so vodili tudi za več kot 20 točk. Na začetku tretje četrtine je Grkom uspeli priti na -9, a to je bilo vse kar so zmogli. Končna razlika je znašala 14 točk (82:68). Blestela sta Causeur, ki je vseh 17 točk dosegel v prvem polčasu in Miller, ki zadel kar pet trojk.