Fener prekinil niz porazov, Kalinić tokrat nezgrešljiv

Evroliga 8. Nov 201920:52 > 20:55
Rodolfo Molina/EB via Getty Images

Košarkarji Fenerbahčeja so na tekmi 7. kroga Evrolige pred svojimi navijači z 90:82 premagali münchenski Bayern. Odlično tekmo sta odigrala srbska reprezentanta Nikola Kalinić in Vladimir Lučić.

V Carigradu smo videli zelo zanimiv obračun, ki se je prelomil v zadnji četrtini. Fener bil sicer tisti, ki je narekoval ritem igre, a si do konca ni uspel priigrati visoke prednosti. Po prvi četrtini so Turki vodili za tri točke, ob polčasu pa za točko (40:39).

Bayern je v drugem polčasu pred zadnjo četrtino celo povedel (61:62), nato pa so domači vendarle stopili na plin in pet minut pred koncem povedli za osem točk. Gostje se do konca tekme niso več vrnili in Fenerbahče je prišel do šele druge zmage v tej evroligaški sezoni.

Pri gostitelji je bil najuspešnejši Derrick Williams, ki je vpisal 19 točk. Odlično tekmo je odigral Kalinić, ki je bil iz igre nezgrešljiv. Srb je dosegel 10 točk in dodal še dva skoka ter pet podaj.

Pri gostih je 19 točk dosegel Greg Monroe, 14 pa jih je dodal Vladimir Lučić, ki je ujel še sedem odbitih žog in vpisal dve asistenci.

Za Bayern je to bil tretji poraz v sezoni, turška ekipa pa je zdaj pri dveh zmagah in petih porazih. Ekipa Željka Obradovića se bo v naslednjem krogu odpravila v Moskvo k CSKA-ju, Bayern pa bo gostoval pri Valencii.

Oglejte si še preostale rezultate in lestvico Evrolige po 7. krogu.