Drama pripadla Zvezdi: PAO klonil v Areni!

Evroliga 5. Feb 202018:47 > 19:48
KK Crvena zvezda mts

Košarkarji Crvene zvezde so v 23. krogu Evrolige doma z 78:73 premagali Panathinaikos in s tem prekinili niz štirih zaporednih porazov.

Crvena zvezda je pred 7.000 navijači v Beograjski areni odigrala dve odlični in dve slabi četrtini. Po večjih nihanjih v sami igri so rdeče-beli do sredine zadnje četrtine uspeli nadoknaditi deset točk zaostanka ter slavili v dramatični končnici.

Največ zaslug za zmago gre povratniku po poškodbi Stratosu Perperoglouju, ki je dosegel 12 točk ter Kevin Punterju, ki je prevzel odgovornost ob zaključku tekme. Punter je sicer tekmo končal pri 24 točkah.

Pri poražencih sta po 12 točk dosegla Georgios Papagiannis in Deshaun Thomas. Nick Calathes je tokrat zbral 9 točk in k temu dodal še 5 asistenc.

Za srbskega prvaka je to 10. zmaga v letošnji izvedbi Evrolige. Polega tega imajo še 13 porazov toda zmaga nocoj proti Panathinaikosu je vrnila upanje za končnico tega tekmovanja.