Galatasaray ni pomagal Zvezdi

Evroliga 24. Mar 201719:54 > 19:58
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji turške Darušafake so na mestnem derbiju 28. koroga Evrolige premagali Galatasaray s 73:67 in so samo še korak od Crvene zvezde.

Ekipa Davida Blatta ima dva kroga pred koncem ligaškega dela tekmovanja razmerje zmag in porazov 14:14, srbski prvak, ki v petek zvečer gostuje v Barceloni, pa 15:12.

Darušafaka neslednjo nedeljo gostuje pri ekipi Brose Basket, v zadnjem krogu pa doma gosti Crvenu Zvezdu, katero je letos že premagala v Beogradu.

Galatasaray je sicer odlično odigral prvih 20 minut, v prvi četvrtini je imal 7 točk naskoka (16:9),ob polčasu pa je bilo 39:37 za goste. Darušafaka je sicer v tretji četrtini zaigrala precej bolje in imela v finišu visoko prednost 59:47.

Galatasaray se je sicer uspel približati na 61:59, a je bilo to vse, kar so gostje zmogli.