Zvezdine sanje neizpolnjene, Darušafaka v četrtfinalu!

Evroliga 6. Apr 201722:55 > 23:08
Twitter

Beograjski rdeče-beli so v ključni tekmi za četrtfinale Evrolige v Istanbulu pokazali preslabo igro in proti neposrednemu tekmecu Darušafaki klonila z 62:78. Real Madrid je proti Efesu prišel do visoke zmage s 97:80, Luka dončić pa je odigral novo sijajno tekmo.

ABA/KK Crvena zvezda

Izbranci Dejana Radonjića so za uvrstitev med najboljših osem nujno potrebovali zmago, a so s 16 zmagami in 14 porazi ostali praznih rok. Tokrat rdeče-beliv Istanbulu niso bili kos Darušafaki, ki je vodila od začetka do konca tekme in se zasluženo uvrstila med najboljših osem ekip Evrolige. Ekipi sta imeli sicer identični izkupiček, a je zaradi boljšega medsebojnega izida v končnico napredovalo turško moštvo, ki ga v prvem krogu končnice čaka madridski Real.

Darušafaka je srečanje nadzorovala od začetka do konca. Tekmo so Turki odprli odlično in povedli že z 10:0, kar je Beograjčane močno šokiralo. Crveni zvezdi se po počasnem začetku v prvih desetih minutah ni več uspelo pobrati.

V drugi četrtini (18:18) so se srbski prvaki nekoliko zbrali in se približali tekmecu. Ob polčasu je razlika znašala 11 točk (42:32). Zvezda je Darušafaki najbolj zapretila  v tretji četrtini, ko so imeli met za tri točke in izenačenje, a je Nemanja Dangubić zgrešil. Zvezda se po tem ni več pobrala, kar je istanbulski klub izkoristil in tekmo mirno pripeljal do konca. Razlika je na koncu znašala 16 točk.

Pri beograjski ekipi je bil najboljši posameznik Ognjen Kuzmić s 14 točkami. Dangubić jih je dosegel 12. Pri Darušafaki je bil najbolj učinkovit Brad Wanamaker, ki je dosegel 22 točk.

Darušafaka se bo tako v četrtinalu v seriji ‘best-of-five’ pomerila z Realom, ki se ob 21. uri meri z Efesom. Darušafaka je letos enkrat že premagala Real in sicer v Istanbulu, a so jim Madridčani vrnili milo za drago in jih v španski prestolnici na drugi medsebojni tekmi rednega dela Evrolige odpravili z visokih 101:83.

Real Madrid je tokrat v domači dvorani gostil Anadolu Efes. Zmaga je ostala v Madridu, galaktiki pa so se veselili zmage z 88:76. Luka Dončić je tokrat dosegel sedem točk, šest skokov in 11 asistenc. Dončić je na parketu preživel 22 minut.

Tekma je bila sicer v prvem polčasu izredno izenačena. Ob polčasu je Real vodil s točko razlike, tudi tretja četrtina je bila izredno izenačena. Domačini so glavno razliko naredili v zadnji četrtini, ko so dosegli kar 35 točk, s tem pa je kraljevi klub prišel do 23. zmage v sezoni. Prvi strelec Reala je bil Jayce Carroll z 29 točkami, ki je z izvrstno igro v zadnji četrtini postal igralec tekme.

Efes v četrtfinalu čaka dvoboj z Olympiakosom, Panathinaikos se bo pomeril s turškim Fenerbahčejem, medtem ko zadnji par četrtfinala sestavlja dvoboj med ekipo CSKA in Baskonio. Četrtfinalni obračuni se pričnejo 18. aprila.