Barcelona izenačila serijo z Zenitom

Evroliga 23. Apr 202123:26 > 23:29 0 komentarjev
Kalathes in Pangos v dvoboju. Slika: guliverimage

Košarkarji Barcelone so dobili drugo tekmo četrtfinala Evrolige. Ruski Zenit so premagali po podaljšku z 81:78.

V obračunu prvo in osmo uvrščene ekipe rednega dela Evrolige, je Barcelona stvari vendarle postavila na svoje mesto – čeprav težje kot pričakovano. Drugi obračun v seriji proti ruskemu Zenitu je namreč dobila po podaljšku z 81:78 in tako razmerje zmag izenačila na 1:1. V zaključni turnir se uvrsti ekipa, ki prva pride do treh zmag.

Na drugem obračunu v Barceloni so domačini po prvem polčasu zanesljivo vodili, tretja četrtina pa je povsem pripadla Zenitu. Barcelona je v njej dosegla le 10 točk in dopustila, da so se Rusi priključili. Podobna zgodba se je ponovila tudi v zadnji četrtini, ko so Španci zapravili 6 točk prednosti, tekma pa je šla v podaljšek.

V podaljšku je Zenit še naprej igral na svoje dolge napade, izjemno razpoložen je bil Kanadčan Kevin Pangos, ki je na koncu prispeval 23 točk. Barcelona je vendarle odbila vse napade in slavila z 81:78, pri tem je izvajala kar 44 prostih metov. Pri Kataloncih je Brandon Davies dosegel 22 točk, razočaral pa je Nick Calathes, ki je v svojo statistiko vpisal le 3 točke.

Brandon Davies je bil prvi strelec Barcelone. Slika: guliverimage

Tako je serija med Barcelono in Zenitom edina, ki je izenačena na 1:1. Anadolu Efes z 2:0 v zmagah vodi proti Real Madridu, Olimpia Milano z enakim rezultatom proti Bayernu, CSKA pa prav tako z 2:0 proti Fenerbahčeju.