Efes nadoknadil 17 točk zaostanka, a vseeno izgubil

Evroliga 17. Dec 202023:14 > 23:24 0 komentarjev
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Olimpie iz Milana so v 15. krogu Evrolige z 72:69 premagali Anadolu Efes in še drugič v tem tednu slavili v Carigradu.

Italijanska ekipa je še drugič v tem tednu slavila v Carigradu. Pred dvema dnevoma je Olimpia premagala tudi Fenerbahče, po novi zmagi pa je z izkupičkom 8-5 sedma na lestvici. Efes je doživel osmi poraz v tej sezoni (7-8).

Pri gostiteljih je blestel organziator igre Vasilije Micić, ki je sicer v končnici zapravil dva meta v dveh napadih za zmago Efesa.

Olimpia je navdušila v prvem polčasu, ki ga je dobila s 46:31, Efes pa se je po zaostanku s 17 točkami v nadaljevanju pobral in pred koncem tretje četrtine po seriji 15:0 celo povedel z 52:50.

Ekipa Ergina Atamana je štiri minute pred koncem obračuna vodila s 67:62, nato pa so znova bolje zaigrali gostje, ki so na krilih Sergia Rodrigueza in Kevina Punterja s serijo 9:0 znova povedli in na koncu prišli do zmage.

Kot smo omenili je Micić v končnici v dveh napadih zapored zapravil priložnost za popoln preobrat. Srb bi lahko poskrbel za preobrat ali vsaj podaljšek, a ni zadel.

Pri gostih je Punter dosegel 18 točk, prvi strelec tekme pa je bil Micić. Srb je dosegel 20 točk in dodal še 8 skokov, 5 podaj, a imel tudi šest izgubljenih žog.

Olimpio v naslednjem krogu čaka Baskonia, Efes pa bo doma gostil Barcelono.