Real ugnal Crveno zvezdo, Žiga Samar videl zgodovinsko predstavo

Evroliga 29. Mar 202422:00 > 22:48 2 komentarja
Real Madrid - Crvena zvezda

Košarkarji Partizana so v 32. krogu evrolige vpisali domači poraz proti Olympiacosu. Grki so po preobratu slavili s 74:69 in tako Beograjčane pahnili z desetega mesta, ki ga je z zmago proti Baskonii prevzel Anadolu Efes (97:67). Crvena zvezda je klonila v Madridu (94:101), Fenerbahče pa je s 103:68 premagal berlinsko Albo, za katero igra tudi Žiga Samar. Nigel Hayes-Davis je ob zmagi Turkov dosegel 50 kar točk.

Črno-beli so še dobre tri minute pred koncem tretje četrtine vodili z 52:38, kar je bila najvišja prednost na tekmi, v zadnji četrtino pa vstopili s plus 13. Izjemen napad, ki ga v Partizanu vodi trenerska legenda Željko Obradović, je v zadnjem delu povsem zatajil in zmogel le še 10 točk.

Srbi so prve točke v zadnji četrtini dosegli šele po slabih štirih minutah. Po šestih so gostje prišli do prvega vodstva po 9:7 na samem začetku obračuna, ko je bil natančen Kostas Papanikolaou. Še v zadnji minuti je bil izid poravnan na 69:69, zmago Olympiacosu sta z delnim izidom 5:0 zagotovila Moustapha Fall in Nigel Williams-Goss.

Partizan je tako ostal pri 14 zmagah, kolikor jih imajo še Žalgiris, Milano in Valencia. Anadolu Efes je izkoristil nov poraz srbskega velikana in zdaj zaseda deseto mesto, ki kot zadnje vodi v dodatne kvalifikacije za končnico. V zadnjih dveh krogih se obeta hud boj za izločilne boje.