Alba ponižala Panathinaikos, mrk Zvezde v drugem polčasu

Evroliga 19. Okt 202221:39 0 komentarjev
Igralci Crvene zvezde; Foto: Euroleague

Prvič v novi sezoni evroligaškega tekmovanja se bo dvajseterica ekip v enem tednu za točke potegovala dvakrat. V torek je Klemen Prepelič z Valencio presenetil aktualne prvake na gostovanju v Istanbulu. Slovenski reprezentant je za špansko ekipo vpisal pet točk, en skok in eno asistenco. Mike Tobey je z Barcelono Bayern. Žan Mark Šiško tokrat ni bil v kadru Bavarcev. Partizan je bil več kot dostojen tekmec gostom iz Milana, toda košarkarji iz Lombardije na koncu Beograd zapuščajo z zmago.

Valencia je uvodni dve tekmi na domačem parketu izgubila proti Baskonii in Asvelu, neprepričljivo pa je začela tudi špansko prvenstvo, kjer je v štirih nastopih dosegla le dve zmagi. Na gostovanju v Turčiji je v prvem polčasu zadela dvanajst trojk, na koncu 16:33, v napeti končnici pa je ohranila dovolj zbranosti, da je prvaku zadnjih dveh sezon evrolige zadala drugi poraz v sezoni.

Drugo zaporedno zmago je zabeležila Barcelona. Po Real Madridu je v Münchnu premagala Bayern s 84:73. Mike Tobey je za Katalonce igral dobrih dvanajst minut in dosegel pet točk, Žan Mark Šiško pa je izpustil obračun zaradi poškodbe palca.

Nov poraz je doživel Partizan, Gregor Glas pa tudi tokrat ni dobil priložnosti za igro. Zasedba Željka Obradovića je pred domačimi gledalci slabo odigrala drugi polčas, zmogla je komaj 26 točk, katastrofalen pa je bil predvsem zadnji del tekme. V slabih sedmih minutah je Partizan dosegel zgolj štiri točke in zapravil vodstvo 71:62. Armani Milano je slavil z 80:75.

Poraz, sicer v gosteh, je doživela tudi Crvena zvezda, ki je v gosteh klonila proti Baskoniji. Usoden je bil drugi polčas, ki so ga rdeče-beli izgubili za kar 22 točk.

Evroliga, 3. krog

Torek, 18. oktober:

Žalgiris – Virtus Bologna 68:65 (16:24, 15:14, 21:15, 16:12)

Anadolu Efes – Valencia 91:92 (21:20, 24:25, 23:21, 23:26)
Prepelič (Valencia) 5 točk, en skok, ena asistenca v 19 minutah.

Fenerbahče – ASVEL 84:63 (25:19, 17:17, 23:10, 19:17)

Maccabi – Monaco 78:70 (14:20, 17:22, 21:17, 26:11)

Bayern München – Barcelona 73:84 (18:18, 16:19, 19:28, 20:19)
Žan Mark Šiško zaradi poškodbe palca ni bil v postavi Bayerna. Mike Tobey je za Barcelono v 12 minutah zbral 5 točk, en skok in eno asistenco.

Partizan – Olimpia Milano 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18)
Gregor Glas ni dobil priložnosti za Partizan.