Himki znova poražen, Prepelič z Valencio do zmage

Evroliga 25. Feb 202122:46 0 komentarjev
Klemen Prepelič
Valencia/Facebook

Moskovski Himki nikakor ne najde poti iz krize. Tokrat jih je v Evroligi v Milanu s 84:74 premagala Olimpia. V 26. krogu je bil z Valencio na delu tudi Klemen Prepelič, ki se je razveselil zmage proti Zenitu (91:62).

Gostje so tako doživeli že 17. poraz zapored, na tekmi s kandidatom za visoko uvrstitev v tej sezoni pa tako ali tako nihče ni pričakoval presenečenja. Himki je dobro igral v prvi četrtini, ki jo je izgubil z 29:26, nato pa je Olimpia začela mleti in do polčasa povedla s +13.

Armani je v tretji četrtini prišel do najvišje prednosti na tekmi (+20), kar je gostiteljem omogočilo sproščen zaključek tekme. Himki se je v finišu uspel približati, a ne dovolj, da bi bila Olimpia v nevarnosti.

Pri Milanu je bil s 17 točkami najbolj razpoložen Shavon Shields, pri Himkiju pa je s 23 točkami in 11 podajami kot edini izstopal Jordan Mickey.

Olimpia je tako prišla do 17 zmage v evroligaški sezoni in s CSKA-jem ostaja tik pod vrhom, Himki pa je z izkupičkom 2-23 še naprej na zadnjem mestu. Olimpio v naslednjem krogu čaka Fenerbahče, Himki pa obračun z Realom.

Valencia premagala Zenit

Ob zmagi Valencie je Klemen Prepelič v dresu španske ekipe odigral 16 minut in vpisal osem točk ter dodal še skok. Z 19 točkami je bil pri Valencii najbolj razpoložen Bojan Dubljević.

Za Valencio je to bila 14. zmaga v evroligaški sezoni, odločil pa je drugi del tekme, ki ga je Valencia dobila s kar 47:21. Gostitelji so v tretji četrtini vpisali le devet točk.