Olimpia razbila Bayern, Asvel premagal Valencio

Evroliga 21. Jan 202123:14 > 23:15 0 komentarjev
Sergio Rodriguez
Giuseppe Cottini/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Olimpie iz Milana so na tekmi 21. kroga Evrolige zanesljivo s 75:51 premagali Bayern iz Münchna.

Italijanska ekipa je prišla do četrte zaporedne zamge in je z izkupičkom 13-7 četrta na lestvici. Bavarci so doživeli tretji poraz na zadnjih štirih tekmah in so z izkupičkom 12-9 dve mesti za ekipo iz Milana.

Olimpia je delo opravila že v prvem polčasu, ki ga je dobila z 42:20. Bayern je v prvi in v drugi četrtini dosegel samo po 10 točk. Italijani so si najvišjo prednost, prednost 29 točk, priigrali v finišu tretje četrtine.

S 14 točkami je bil najbolj razpoložen Sergio Rodriguez, pri Bavarcih pa je 12 točk vpisal Jalen Reynolds. Pri Bayernu je manjkal Žan Mark Šiško.

Milan v naslednjem krogu čaka obračun z Olympiakosom, Bayern pa bo gostoval pri Himkiju.

Asvel je v Villeurbannu z 90:77 premagal Valencio, ki je pogrešala Klemna Prepeliča. Francoska ekipa je zasijala v finišu tretje četrtine in v zadnjem delu tekme ter prišla do sedme zmage v tej sezoni. Derbi večera med Maccabijem in Realom je pripadel Izraelcem, ki so slavili s 86:84.