Real lovi izenačenje

Evroliga 29. Apr 202110:50 0 komentarjev
Real Madrid na četrti tekmi lovi izenačenje na 2:2 v zmagah. Foto: Guliver Image

Košarkarji madridskega Reala bodo nocoj na četrti tekmi četrtfinalne serije gostili Anadolu Efes. Španci za podaljšanje upov za preboj v polfinale v domači dvorani nujno potrebujejo zmago, Turki bi z današnjim uspehom že napredovali med najboljše štiri. Dvoboj se bo začel ob 21. uri, tudi s prenosom na Sportklub 3.

Danes bo v evroligaškem tekmovanju na vrsti le en četrtfinalni dvoboj. Četrta tekma med Real Madridom in Anadolu Efesom, pred katero v skupnem seštevku vodijo Turki z 2:1.

Ti so prepričljivo dobili obe domači tekmi v Carigradu (90:63 in 91:68), v odličnem položaju in tik pred napredovanjem pa so bili tudi na prvi tekmi v Madridu. Ob polčasu so vodili za 10 točk, še v zadnji četrtini pa za 14, a je Špancem uspel neverjetni preobrat. Blestel je predvsem Sergio Llull, ki je dosegel 20 točk in 7 podaj, Madridčani so se na koncu veselili zmage z 80:76.

Podobno kot Barcelona in Milano (dvoboja Zenit-Barca in Bayern-Milano bosta na sporedu jutri) Efes v tej seriji vodi z 2:1 v zmagah in ima zaključno žogo za preboj med najboljše štiri. Madridčani se zagotovo ne bodo predali in bodo želeli izsiliti peto tekmo, ki bo (če bo) odigrana 2. maja v Carigradu.