Golden Statu bitka za končnico, šok za Milwaukee

Košarka 16. Feb 20247:37 0 komentarjev

Ob pripravi na vikend vseh zvezd je bil urnik lige NBA močno okrnjen. Na sporedu so bile samo tri tekme, najpomembnejšo je dobil Golden State.

Na prelomu mest, ki vodijo v ‘play in’ končnice, sta se v Salt Lake Cityju udarila Utah in Goden State. Jazz so nujno potrebovali zmago, da se približajo desetouvrščenim Warriors, a kaj ko so bojevniki že sredi druge četrtine tekmo vzeli v svoje roke in zanesljivo vodili vse od zadnjih minut tekme.

Nato pa se je v Delta Centru odvila prava drama, Golden State je zapravil vso priigrano prednost, toda v tesni končnici ohranil mirno kri in tekmo dobil s 140:137. Z uspešno izvedenimi prostimi meti je minimalno razliko ohranil Steph Curry, ki je tekmo končal pri 16 točkah, prvi strelec tekme je bil s 36 točkami domačin Collin Sexton, za moštvo iz San Francisca je 35 točk prispeval veteran Klay Thompson.

Presenetljiv poraz (110:113) je pred odhodom na zvezdniški vikend doživel Giannis Antetokounmpo, ki je z Milwaukeejem izgubil proti Memphis Grizzlies. Grk je bil s 35 točkami prvi strelec tekme, njegovo moštvo pa je zamudilo priložnost, da se z zmago proti eni najskromnejših lig približa vodilnima moštvoma vzhoda, kjer kraljujejo Boston Celtics, njihov prvi zasledovalec pa je Cleveland.

Kralj zahoda ostaja Minnesota, ki je s 128:91 razbila nebogljeni Portland in ostaja najprijetnejše presenečenja dosedanjega dela lige NBA.