Izjemni Dončić z rekordom prekinil črno serijo (VIDEO)

Košarka 8. Mar 20246:20 0 komentarjev
Luka Dončić

Luka Dončić je s petim zaporednim trojnim dvojčkom Dallas popeljal do zmage nad Miami Heat (114:108) in prekinil niz treh zaporednih porazov Dallas Mavericks. Slovenski košarkarski bog je postal šele drugi košarkar v zgodovini lige NBA, ki mu je to uspelo. Prvi je bil v letu 2017 Russell Westbrook.

Po dveh zaporednih porazih v domači dvorani je Dallas moral zmagati, če ni želel ogroziti mesta v končnici, a po prvi četrtini mu ni kazalo dobro.

Vroča Vročica je prvo četrtino dobila s 36:28 in pokazala, da želi nadaljevati pozitiven niz, k sreči pa je imel Dallas v svojih vrstah ponovno razpoloženega Luko Dončića, ki je v nadaljevanju s petim trojnim dvojčkom tehtnico vendarle obrnil v prid domače ekipe.

Dallas je do zasuka prišel v tretji četrtini, v napeti končnici pa je ohranil mirno kri in prešel do težko prigarane zmage s 114:108. Mavericks so v vroči zadnji četrtini zaostajali s 100:101, ko so naredili niz 10:4, ki je vključeval trojke Dončića, Danteja Exuma in Irvinga.

Nora trojka slovenskega asa:

Redek kot Picasso

“Vedno sem govoril, da tega mladeniča ne smemo jemati za samoumevnega,” je bil po tekmi nad Dončićem navdušen domači trener Dallas Jason Kidd: “Lahko spremljate nekaj tako redkega, kot je bil na primer Picasso.”

Najlepše akcije Luke Dončića proti Miami Heat:

Izenačil skoraj neponovljiv dosežek Westbrooka

Dončić se je na koncu ustavil pri 35 točkah. Iz igre je metal polovično 12/24, od trinajstih poskusov pa je zadel tudi sedem trojk. K zmagi Dallasa je dodal še 11 skokov in 11 asistenc.

S petim zaporednim trojnim dvojčkom z vsaj 30 točkami je izenači rekordni dosežek Russlla Westbrooka, ki mu je ta podvig uspel pred sedmimi leti.

Pri domači ekipi je bil s 23 točkami (4 skoki, 4 asistence) soliden tudi Kyrie Irving, pri gostih pa je bil najboljši Terry Rozier s 27 točkami in 11 asistencami. Jimmy Butler se je ustavil pri 14 točkah.

Naslednja tekma Dallas čaka v soboto, ko bo gostoval pri Detroitu.